SKF PBS Politechnika Poznańska dostarcza sportowych emocji

Pięć setów trwał pojedynek siatkarek SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska z Gedanią Gdańsk, który zakończył się zwycięstwem zespołu z Pomorza. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Spotkanie w Hali CS Politechniki Poznańskiej było pierwszym pojedynkiem zespołu SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska przed własną publicznością i już w pierwszym secie z Gedanią Gdańsk było widać, że dodało to skrzydeł podopiecznym Damiana Gapika. Poznanianki wygrały premierową odsłonę 25:20, ale po zmianie stron do głosu doszły przyjezdne i wygrały 25:21.

Trzeci set to zacięta walka punkt za punkt do połowy seta, ale później Gedania wykorzystała błędy w obronie oraz nieskuteczność poznanianek i odskoczyła na kilka punktów. Ostatecznie wygrały seta 25:20. Czwarty set to kapitalny początek podopiecznych Damiana Gapika, które szybko wyszły na prowadzenie 19:9, ale Gedania zdołała odrobić punktową stratę i doprowadzić do remisu 23:23.  W nerwowej końcówce lepsze okazały się siatkarki SKF PBS Politechnika Poznańska i wygrały 27:25.

Tie-break to znakomita gra w obronie i ataku Gedanii Gdańsk, która wygrała decydującą odsłonę 15:10 i awansowała na czwarte miejsce w tabeli II ligi siatkówki kobiet. Natomiast poznanianki dopisały sobie do tabeli pierwszy punkt i zajmują 10. miejsce.

– Dzisiejszy mecz nie należał do łatwych i kończymy go wynikiem 2:3. Mimo tego cieszymy się z pierwszego punktu. Zostawiłyśmy na boisku kawał serducha z czego jesteśmy bardzo dumne – powiedziała po spotkaniu Urszula Bogacz z SKF PBS Politechnika Poznańska.

– Mecz był bardzo wyrównany, trzymał w napięciu i mógł podobać się kibicom. Cieszę się, że mój zespół potrafił się podnieść w czwartym secie ze stanu 9:19. Mimo, że ostatecznie nie udało się wygrać tej partii, na pewno dzięki tej pogoni poprawiły się morale drużyny, co pomogło w ostatecznym odniesieniu zwycięstwa. SKF jak zwykle pokazał kawał dobrej siatkówki. Nasza liga jest bardzo wyrównana, każdy może wygrać z każdym, więc nie mam wątpliwości, że Wasza drużyna będzie punktowała w kolejnych spotkaniach – podsumował spotkanie trener Gedani Gdańsk, Mateusz Chyl.

SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska – Gedania Gdańsk 2:3 (25:20, 21:25, 20:25, 27:25, 10:15)

SKF PBS Politechnika Poznańska: Radzewicz, Kohut, Grzeca, Karolczyk, Kucner, Bogacz, Kwiatek (libero) oraz Trybulska, Kozłowska.

Wyniki spotkań 4. kolejki II ligi siatkówki kobiet:
(sobota, 12 października 2019 roku)
SMS Police – Pałac II Bydgoszcz 1:3 (14:25, 25:23, 12:25, 12:25)
SKF PBS Politechnika Poznańska – Gedania Gdańsk 2:3 (25:20, 21:25, 20:25, 27:25, 10:15)
Sokół Mogilno – Energetyk II Poznań 3:1 (24:26, 25:16, 25:15, 25:17)
UKŻPS Kościan – UKS ZSMS Poznań 3:2 (23:25, 25:19, 25:15, 20:25, 15:8)
Spójnia Stargard – Wieżyca Stężyca 2:3 (15:25, 22:25, 25:23, 25:16, 13:15)
Truso Elbląg – pauzuje

Stałe szkolenie zespołów SKF PBS Politechnika Poznańska jest możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Natomiast głównym sponsorem tytularnym klubu jest Poznański Bank Spółdzielczy, a oficjalnym przewoźnikiem  FOX Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Natomiast w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych boisk. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).