Lech Poznań zmierzy się z Resovią Rzeszów w 1/16 finału Pucharu Polski

Lech Poznań to jedyna drużyna z Wielkopolski, która przeszła do kolejnej rundy Pucharu Polski. W 1/16 finału pojedzie do Rzeszowa, by zmierzyć się z Apklan Resovią. Będzie to pierwszy taki pojedynek w historii.

Dla Polonii Środa Wlkp. bieżąca edycja Totolotek Pucharu Polski nie będzie mile wspominana. Obyło się bez sensacji. Górnik Zabrze w dość mocno osłabionym składzie rozgromił zespół trzecioligowy aż 6:0. Z kolei Warta Poznań z pucharowymi rozgrywkami pożegnała się w pechowy sposób. Odpadła po rzutach karnych z GKS-em Katowice. Warto dodać, że zieloni musieli sobie radzić na boisku w dziecięciu przez ponad godzinę gry.

W dalszych etapach zatem Wielkopolskę będzie reprezentować Kolejorz, który poradził sobie w Głogowie z Chrobrym, wygrywając 2:0. Kolejną przeszkodą jest Resovia. Drużyna z Rzeszowa awans sobie zapewniła po szalonej końcówce dogrywki. Do 120 minuty jeszcze przegrywała 1:2. Dopiero w doliczonym czasie strzeliła dwie bramki, a to pozwoliło im szczęśliwie wyeliminować Hutnika Kraków.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski będą rozgrywane od 29 do 31 października. Szczegółowy terminarz zostanie opublikowany za kilka dni.