Jak zrobić płot drewniany, który przyciągnie uwagę? Oto kilka najciekawszych modeli!


Płoty ogrodowe to jeden z najbardziej powszechnych artykułów tego typu na rynku. Przecież ogrodzenie musi mieć każdy, prawda? Dlatego na rynku nie brakuje polskich producentów płotów ogrodowych, z którego jednak niewielu może rzeczywiście pochwalić się interesującą i oryginalną ofertą.

Jeśli właśnie planujecie, jak postawić płot drewniany w swoim domu, by patrząc na niego nie umierać z nudów, to przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie fajnych modeli ogrodzenia. Oto one!

Niski płot z paneli drewnianych, przekładany ażurową siatką

Wybór numer jeden padł na przyjemny dla oka płot drewniany ogrodowy o wysokości nie przekraczającej 160 cm. Płoty panelowe drewniane tego typu wykonywane są z ciemnego drzewa, co wygląda z jednej strony naturalnie, z drugiej zaś bardzo stylowo.

Wysokość do 160 cm sprawia, że ogrodzenie nie przytłacza, a zwarte, poprzeczne sztachety płotu, mimo że są transparentne, nie wprowadzają efektu „warowni” (całe szczęście, w Polsce ostatnimi laty odchodzi się od ogrodzeń rodem ze średniowiecznych grodów). Co trzeci moduł zastąpiony jest płotem ażurowym drewnianym, który wykonany jest z gęstej kratownicy. Krawędź górna przęsła została ładnie, delikatnie wyoblona, na wzór łuku. Efekt połączenia prostych geometrycznie paneli ogrodowych drewnianych z ażurowymi wprowadza różnorodność i przykuwa wzrok. Świetne połączenie!


Na zdjęciach przedstawiono drewniane płoty ogrodowe z www.produktyogrodowe.pl

Płoty ogrodowe plecione – trochę egzotyki za domem?

Orientalne elementy wystroju ogrodu to nasz konik – uwielbiamy japońską roślinność i harmonijny, uspokajający styl w tamtejszej architekturze. Jednym z typowych elementów, które chętnie czerpane są w naszym krajobrazie, to parkany drewniane wykonywane z plecionki. Płoty osłonowe wiklinowe lub z bambusa mogą być zarówno wysokie na ponad 2 m i pełnić rolę ogrodzenia, jak i nie przekraczać 1,2 m i być osłoną np. od wiatru na tarasie. Są bardzo wdzięcznym elementem aranżacyjnym – łatwo dopełniają stylizację w ogrodach w stylu orientalny, a także w ogrodach i na tarasach w wersji modern. Świetnie pasują do modnych ostatnimi czasy mebli rattanowych.

Masywne płoty ogrodzeniowe drewniane z miejscem na obsadzeniaZatrzymajmy się też na dłużej na płotach panelowych drewnianych, które są świetne dla niewielkich ogródków, np. za domem w zabudowaniach szeregowych i bliźniakach. Wysoki płot ogrodowy z bardzo mocnych elementów drewnianych pomalowany został, celowo w niedbały sposób, białą farbą. Stylem nawiązuje więc do ogrodów rustykalnych i wiejskich, gdzie brak symetrii i „niechlujność” w wykończeniu to atut estetyczny i cecha szczególna takich stylizacji.

Biały płot – nic szczególnego, powiecie… i faktycznie by tak było, gdyby nie zmyślnie zainstalowane korytka po zewnętrznej jego stronie, na górnej krawędzi płotu ogrodowego. Różnorodne, wielokolorowe nasadzenia, niektóre z nich pnące, robiły oszałamiające wrażenie, jakby za płotem drewnianym kryła się jakaś magiczna oranżeria albo ogród botaniczny. Uroczo, pięknie i pomysłowo – z odrobiną zacięcia ogrodniczego, wiedzy o roślinach i samozaparcia takie „zielone” ogrodzenie będzie najdoskonalszą wizytówką domu!

 

Dodaj komentarz