Czy monitoring GPS jest skutecznym narzędziem wspomagającym zarządzanie flotą pojazdów?


Zarządzanie flotą to poważne wyzwanie – bez względu na to, czy pod swoimi skrzydłami masz kilkanaście, czy kilkadziesiąt pojazdów. Aby zmaksymalizować efektywność pracy samochodów, a przy okazji obniżyć koszty ich codziennego utrzymania, musisz zadbać o każdy detal. Dlatego możesz się zastanawiać, czy GPS monitoring to rozwiązanie, które zapewnia realne wsparcie. Zobacz, co możesz zrobić dzięki temu systemowi.

Oparty o sygnał GPS monitoring jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem biznesowym. Sięgają po niego przede wszystkim firmy z branży transportowej, jednak okazuje się przydatny również przedsiębiorstwom z rozbudowaną siecią przedstawicieli handlowych czy np. kurierskim. Skąd jego popularność?

1) GPS monitoring to prosty sposób na obniżenie kosztów paliwa

Najważniejszy wydatek związany z eksploatacją samochodów służbowych jest związany z benzyną lub ropą, na którą jeżdżą auta. Nie masz dużego wpływu na koszt ich zakupu, ale GPS monitoring, np. ten od Konsalnet – lidera branży, pozwoli Ci przejąć większą kontrolę nad sposobem zużycia paliwa, i to na kilka sposobów. Najważniejsze to:
– monitoring zużycia paliwa – m.in. poprzez przeliczenie oczekiwanego zużycia w stosunku do przejechanych kilometrów i prędkości kierowcy, a także rejestrowanie każdego odkręcenia baku paliwowego,
– ułatwienie optymalizacji tras – dzięki systemowi auta zaczną się poruszać bez „pustych przebiegów” i dublowania przejazdów, co przełoży się na mniejsze zapotrzebowanie na paliwo,
– wsparcie dla eco-drivingu – system będzie motywował kierowców do podążania zgodnie z zasadami oszczędnej i efektywnej jazdy.

2) Efektywniejsze zarządzanie pracą kierowców

System monitorowania pojazdów pozwoli usprawnić kontrolę nad pracą kierowców. Chodzi m.in. o zagadnienia związane z:
– rozliczaniem czasu pracy – informacje mogą być bezpośrednio przesyłane do oprogramowania wykorzystywanego w Twojej firmie,
– zarządzaniem zadaniami powierzonymi pracownikom – system da Ci na bieżąco dostęp do informacji o tym, gdzie jest dane auto, ile punktów z wyznaczonej na dzień trasy już „zaliczyło” i pozwoli dynamicznie zmienić plan pracy, jeśli będzie to potrzebne,
– rozliczeniem jazdy prywatnej autem służbowym – pracownik będzie mógł przełączyć monitoring GPS na tryb prywatny, co ułatwi wyliczenie kosztów użytkowania auta.

3) Zabezpieczenie przed kradzieżą

To właśnie ta cecha systemu monitoringu jest wskazywana najczęściej jako jego kluczowa zaleta. I rzeczywiście, instalacja pozwala śledzić pozycję samochodu w czasie rzeczywistym z dużą precyzją. A to sprawia, że jego odnalezienie – gdyby został skradziony – staje się znacznie łatwiejsze.

To oczywiście nie koniec korzyści, jakie płyną z zarządzania flotą pojazdów w oparciu o dobry system monitoringu GPS. Warto wspomnieć również o usprawnieniu rejestrowania przewozu towarów niebezpiecznych czy efektywnym rozliczaniu paliwa. Jeśli chcesz poznać wszystkie zalety tego systemu, skontaktuj się z firmą, która zajmuje się wdrażaniem monitoringu GPS. Możesz także skorzystać z kalkulatora online, który pozwoli Ci wyliczyć oszczędności, jakie możesz osiągnąć, korzystając z niego.

Dodaj komentarz