POZNAŃ OPEN: Wojciech Marek poza turniejem

Czwarta polska „dzika karta” poza turniejem Poznań Open 2019. Już w pierwszej rundzie z imprezą rozgrywaną w Parku Tenisowym Olimpia pożegnał się kolejny z Polaków – Wojciech Marek. Osiemnastolatek przegrał z Amerykaninem Sekou Bangoura 4:6, 1:6. Patronem medialnym turnieju jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodnika z Bytomia, bo od razu odebrał serwis silnie grającego rywala. Natomiast im dalej w mecz tym Amerykanin się rozpędzał i grał coraz mocniej. Marek przyznał, że w trakcie pierwszego seta grał swój tenis i czuł się całkiem dobrze na korcie. Młody Polak w tej partii miał pomysł na Bangourę, zagrywał dużo skrótów, z których zdobywał mnóstwo punktów. Jednak to nie wystarczyło na 27-latka z Florydy.

Druga odsłona to dominacja Amerykana, od pierwszego gema widać było brak sił Polaka. – Ciągła gra w defensywie powodowała utratę mnóstwa energii przy piekielnie mocnych uderzeniach rywala i to spowodowało, że nie mogłem grać tego, co lubię najbardziej, czyli skrótów – tłumaczył później Marek. Polak wręcz słaniał się na korcie pod koniec drugiej partii, brakowało przez to pomysłu na grę. Mecz zakończył się po 75 minutach i dobiegła końca przygoda Polaka z poznańskim challengerem.

Co teraz czeka Marka? – Jeszcze nie przedyskutowałem tego z trenerem. W najbliższych dniach na pewno skupię się na treningu. A dalej, zobaczymy co czas przyniesie – podsumował. Zwycięzca tego spotkania – Sekou Bangoura zmierzy się w kolejnej rundzie z rozstawionym z numerem jedenastym Portugalczykiem Joao Dominguesem.

Dodajmy, że Poznań Open 2019 należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour.