Bieg Lwa: dwudniowe święto biegania (ZDJĘCIA)

18 i 19 maja w Tarnowie Podgórnym odbyła się ósma edycja Biegu Lwa. Po raz pierwszy impreza miała charakter dwudniowego festiwalu, a biegi główne – półmaraton oraz Pogoń za Lwem na 10 km wystartowały w sobotę, w godzinach wieczornych. Również po raz pierwszy zorganizowany został mityng lekkoatletyczny z udziałem czołowych polskich sprinterów i sprinterek. Patronat sprawował „Nasz Głos Poznański”.

Półmaraton Bieg Lwa na zdjęciach

Półmaraton i Pogoń za Lwem z rekordami tras kobiet

Główna rywalizacja w Tarnowie Podgórnym odbyła się na dystansie półmaratonu. Zawody ukończyło 1112 osób. Przeniesienie startu z godziny 14 na 20 dawało nadzieję, że warunki pogodowe będą na tyle sprzyjające, że zawodnikom uda się poprawić rekordy trasy (1:03:52 wśród mężczyzn i 1:14:00 wśród kobiet). Udało się w połowie – najszybsza wśród pań – Caroline Korir Chebet uzyskała czas 1:13:34. Najlepsza z Polek – Izabela Trzaskalska – ukończyła zawody na czwartym miejscu z rezultatem 1:14:06.

Do męskiego rekordu trasy zabrakło zaledwie kilku sekund. Rywalizację wygrał Wycliffe Kipkorir Biwot z czasem 1:03:57. Pierwszy z Polaków – Tomasz Grycko – zajął trzecie miejsce z wynikiem 1:04:35.