Propozycje na Majówkę w Poznaniu


Długi weekend obfituje w wiele wydarzeń. Poznaniacy i turyści mogą spędzić majówkę w Botaniku, Zoo, Palmiarni Poznańskiej lub Bramie Poznania. Swoje „drzwi” otworzy przed nimi KontenerArt oraz Nocny Targ Towarzyski. Nie zabraknie też wydarzeń patriotycznych związanych z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że 4-5 maja odbędzie się akcja Poznań za pół ceny. Większość atrakcji będzie o połowę tańsza.

1 MAJA

5 urodziny Bramy Poznania

Koncerty, warsztaty, kiermasze, pokazy filmowe – to i wiele innych atrakcji czekać będzie na poznaniaków i turystów z okazji 5. urodzin Bramy Poznania. Wielkie świętowanie rozpocznie się w długi weekend (1-3 maja). Hasło imprezy to #Jesteśmyusiebie.

W środę, 1 maja na poznaniaków i turystów czekać będzie koncert Pograjki – czyli wędrówka po Bliskim Wschodzie, kiermasze książek i płyt winylowych, wspólne plecenie Drzewa Przyjaźni, pokaz filmu z muzyką na żywo oraz liczne warsztaty, np. WenDo (nauka samoobrony i asertywności dla kobiet) i „Żyć razem – przez opowieści” (warsztaty pokojowe). Można będzie też dowiedzieć się, na czym polega indyjski festiwal Holi oraz jak obchodzić w Poznaniu ramadan, a także nauczyć się tureckich tańców. Przed Bramą Poznania działać będzie Strefa kulinariów świata oraz Biblioteka na rowerze, czyli mobilna czytelnia książek.

Godz. 11-17, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie internetowej Bramy Poznania oraz na stronie Poznan.pl.

Wypoczynek w Botaniku

Występy artystyczne, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci, wystawy, wycieczki z przewodnikiem – to wszystko czeka na poznaniaków w Ogrodzie Botanicznym. 1 maja w programie znalazły się m.in. liczne koncerty – w Pawilonie Letnim wystąpią Orkiestra Dęta z Dopiewa, Chór męski Arion, Other Melody, Seven Brass i Marzena Kurpisz (piosenki Anny German) oraz wycieczki tematyczne. Zaplanowano kiermasze – ogrodniczy i rękodzieła. Chętni będą mogli też odwiedzić wystawy pt. „Azja – przyroda, ludzie, tradycje” oraz „Ginące piękno”, a także wziąć udział w kweście na Hospicjum Palium.

Godz. 9-19, Ogród Botaniczny UAM, ul. Dąbrowskiego 165

Wstęp wolny

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie Ogrodu Botanicznego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz