Choć tych tradycyjnych jest wiele, coraz częściej korzystamy z internetowych kantorów. Jak działają i co mają takiego, czego nie mają tradycyjne, a co przyciąga klientów? O tym i o innych aspektach dowiecie się z poniższego tekstu. Zachęcamy do lektury.
Stacjonarne kantory odchodzą w zapomnienie
Jeszcze do niedawna, jeśli chcieliśmy wymienić walutę, swoje kroki kierowaliśmy do banku lub kantorów stacjonarnych. W dobie Internetu działanie to znacznie się zmieniło. Nie chodzi tutaj jedynie o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. Wybierając kantor internetowy nie musisz biegać z pieniędzmi po ulicy, w poszukiwaniu stacjonarnej placówki, która wymieni Twoje pieniądze po kursie walut, który niekoniecznie będzie Cię satysfakcjonował. Tak, chcemy napisać, że kantor online może dać Ci o wiele lepsze kursy walut, niż tradycyjny.
Jak zatem wymienić w nim pieniądze? Przeczytacie poniżej.
Kantor wymiany walut – jak wymienić pieniądze w sieci?
Choć kantorów online jest mnóstwo, przyjrzę się dokładnie, jak wygląda wymiana walut na platformie pomaranczarnia.pl. Tutaj transakcja opiera się na czterech krokach.
Zanim dokonamy jakiejkolwiek wymiany, dla bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników, musimy się zarejestrować. Nadmieniamy, że rejestracja jest całkowicie darmowa. Ten aspekt jest bardzo ważny dla wielu użytkowników. Podczas tego kroku należy podać podstawowe dane, które będą niezbędne podczas dokonywania transakcji.
W kolejnym kroku należy wybrać waluty, jakimi będziemy operować, sprawdzić, czy aktualny kurs nam odpowiada oraz podać numery kont, które będą brały udział w transakcji. Dodatkowo należy podać kwotę, jaką chcemy wymienić.
Po dokonaniu powyższych formalności wystarczy zaakceptować całą transakcję, klikając przycisk “Realizacja”. W tym momencie cała transakcja trafia do realizacji. Nie można jej ani odwołać, ani poprawić. Otrzymujemy na podany podczas rejestracji adres e-mail informację o transakcji i wówczas możemy przelać środki na konto kantoru. Po chwili następuje przelew zwrotny na wskazane konto własne lub obce w walucie, która została wybrana na początku transakcji. Środki widoczne są po godzinie lub następnego dnia roboczego (wszystko tak naprawdę zależy od banku, w którym założone jest konto, na które trafiają środki).
Tak wygląda cała operacja. Prawda, że to proste i wygodne rozwiązanie?