Koszykarki Enea AZS Poznań zostały mistrzyniami Polski U22

Koszykarki Enea AZS Poznań pokonały UKS SMS Aleksandrów Łódzki 70:57 i zostały mistrzyniami Polski U-22, a MVP całego turnieju finałowego została Marta Nowicka. Natomiast piąte miejsce wywalczyła drużyna MUKS Poznań. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Mecz finałowy pomiędzy Enea AZS Poznań a UKS SMS Aleksandrów Łódzki był bardzo zacięty, a prowadzenie w meczu przechodziło raz na stronę Poznania, raz na stronę Aleksandrowa. Zawodniczki Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego zaczęły od mocnego uderzenia wygrywając pierwszą kwartę aż 29:19. Poznanianki grały agresywnie w obronie, starając się wymusić złe podanie lub opóźniając grę przeciwniczek. W całym meczu zmusiły Aleksandrów do popełnienia 23 strat.

Drugą kwartę Enea AZS Poznań rozpoczęła rzutem Aleksandry Zięmborskiej, ale chwilę później na kilka minut coś się zacięło w poznańskim zespole.  Akademiczki nie mogły zdobyć punktów z gry przez ponad 6 minut i straciły całą wypracowaną w pierwszej kwarcie przewagę. Do przerwy był remis 41:41, a atmosfera w hali Politechniki Gdańskiej była rozgrzana do czerwoności.