Akademia Piłkarska Reissa zdobyła Puchar Prezesa PZPN

Akademia Piłkarska Reissa Poznań została zwycięzcą drugiej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN 2019 w kategorii U-11. Podopieczni Nikodema Brzęckiego w wielkim finale pokonali AS Stomil Olsztyn 3:1. Ekipę z Poznania do sukcesu poprowadził Wojciech Szymczak, który z dorobkiem 10 bramek został najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek.

Przez całą sobotę na dwóch warszawskich obiektach – w hali OSiR Wola i OSiR Bemowo – toczyły się rozgrywki grupowe, które zdominowały cztery drużyny – AS Stomil Olsztyn, Akademia Piłkarska Reissa Poznań, KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon i Śląsk Wrocław. Dwie pierwsze z nich spisywały się na tyle rewelacyjnie, że awansowały do wielkiego finału, który sędziowali Tomasz Musiał i Paweł Raczkowski. Popisy młodych piłkarzy z trybun podziwiali i oklaskiwali nie tylko dumni rodzice, ale i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, Zarząd PZPN, prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, dyrektor sportowy federacji Stefan Majewski, a także trenerzy reprezentacji młodzieżowych, którzy skrupulatnie notowali w notesach nazwiska najzdolniejszych zawodników.