SKF Forex Politechnika Poznańska wygrał z GLKS Barycz Janków Przygodzki

Rezerwy SKF Forex Politechnika Poznańska niespodziewanie wygrały pierwsze spotkanie półfinałowe III ligi siatkówki kobiet z GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Faworytem sobotniego pojedynku wydawał się zespół GLKS Barycz Janków Przygodzki, który w sezonie zasadniczym wygrał wszystkie spotkania w Grupie II zostawiając za sobą w tyle drużyny z Jarocina, Miłosławia, Turku i Konina. Natomiast rezerwy SKF Forex Politechnika Poznańska awansowały do półfinału z drugiego miejsca, gdyż najlepszym zespołem w Grupie I okazała się drużyna SPS Volley Piła.

Pierwszy set to popisowa gra przyjezdnych, które zdecydowanie dominowały na parkiecie Hali Politechniki Poznańskiej i wygrały z poznaniankami aż 25:12. Trener Zbigniew Woźniak w przerwie długo rozmawiał ze swoimi podopiecznymi i zmienił system gry, co z upływem minut zaczęło procentować. Spotkanie się wyrównało, a skuteczna gra skrzydłami zapewniła SKF Forex Politechnika Poznańska zwycięstwo 25:23. W kolejnych setach miejscowe grały jeszcze lepiej, aby wygrać sety 25:21 i 25:20, a całe spotkanie 3:1.

– Kolejny raz dziewczyny pokazują wielką walkę i waleczne serca. Cieszy to, że to co robimy na treningach przekłada się na nasze spotkania. Jestem bardzo dumny z postawy mojej drużyny w pierwszym spotkaniu półfinałowym – mówił po meczu trener rezerw SKF Forex Politechnika Poznańska, Zbigniew Woźniak.

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1 (12:25, 25:23, 25:21, 25:20)

SKF: Grudzińska, Weber, Olejniczak, Szymańska, Klimek, Łopatka, Maciejewska (libero) oraz Pigłowska, Płonka, Matyjaszyk, Czaplicka (libero).

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska w rozgrywkach młodzieżowych, II ligi i III ligi są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Natomiast głównym sponsorem klubu jest firma FOREX Polska, a oficjalnym przewoźnikiem klubu FOX Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).