Zmienne szczęście poznanianek w II lidze siatkówki

W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Siatkarki UKS ZSMS Poznań i Enea Energetyk Poznań wygrały swoje spotkania w 20. kolejce II ligi kobiet, a SKF Forex Politechnika Poznańska nie wywiózł z Bydgoszczy punktów.

Rezerwy Enei Energetyka Poznań składające się z utalentowanych juniorek zmierzyły się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie zespołem Golden Orzeł Malbork. Rywalki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko i dopiero uległy podopiecznym Marcina Orlika po pięciosetowej batalii. Enea Energetyk Poznań po zwycięstwie nad Golden Orzeł Malbork 3:2 (22:25, 25:18, 22:25, 25:10, 15:13) umocniła się na trzecim miejscu w tabeli II ligi siatkówki kobiet.

UKS ZSMS Poznań podejmował we własnej hali outsidera rozgrywek zespół APS Rumia i bardzo szybko wygrał to spotkanie za trzy punkty. Podopieczne Marka Tuszyńskiego w premierowej odsłonie zdemolowały rywalki 25:8, a w kolejnych setach również górą były poznanianki, które wygrały 25:19 i 25:13.

Natomiast siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska zmierzyły się na wyjeździe z liderem rozgrywek KS Pałac II Bydgoszcz. Podopieczne Damiana Gapika bardzo chciały zwyciężyć w tym spotkaniu i wygrały premierową odsłonę 25:21. W kolejnym secie bydgoszczanki wygrały dopiero na przewagi 29:27, a poznanianki mimo porażki dalej walczyły o cenne punkty. Niestety uległy w trzecim secie 23:25, aby w ostatniej odsłonie oddać inicjatywę miejscowym i przegrać aż 14:25.

Terminarz spotkań 21. kolejki II ligi siatkówki kobiet:
(sobota, 26 stycznia 2019 roku)
Orzeł Malbork – Pałac II Bydgoszcz 1:3 (15:25, 18:25, 25:19, 18:25)
Energetyk II Poznań – Spójnia Stargard
Gedania Gdańsk – UKŻPS Kościan
UKS ZSMS Poznań – Truso Elbląg
SKF Forex Politechnika Poznańska – APS Rumia
SMS Police – pauzuje

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).