Warta Poznań przegrała sparing z liderem I ligi

Warta Poznań w sobotnie południe rozegrała w Jarocinie mecz kontrolny z Rakowem Częstochowa, który zakończył się zwycięstwem lidera Fortuna 1 Liga 2:0. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Po zwycięskim sparingu z trzecioligową Wartą Gorzów poznańska Warta zmierzyła się z walczącym o awans do ekstraklasy zespołem Raków Częstochowa. Poznaniacy jako pierwsi stworzyli sobie dogodną sytuację do zdobycia bramki, a chwilę później pokonali nawet bramkarza Rakowa, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał.

Raków na śmiałe poczynania Zielonych odpowiedział zdobyciem bramki w 25. minucie, a Adriana Lisa pokonał Maciej Domański. Dziesięć minut później było już 2:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się Domański, który wykorzystał idealne podanie Igora Sapały. Przed przerwą Raków mógł prowadzić 3:0, ale świetną interwencją popisał się Lis.