Enea Energetyk Poznań wygrywa i umacnia się na pozycji lidera!

#energetykgirls wygrywają pierwsze noworoczne spotkanie na własnym parkiecie. Podopieczne Marcina Patyka nie dały szans Budowalnym Toruń wygrywając przy komplecie publiczności 3:0. MVP spotkania została wybrana Simona Dreczka.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Skuteczniej zagrywały oraz umiały wykorzystać błędy powoli wchodzących na swój poziom gry gospodyń (0:4 i 1:5). Po kilku minutach poznanianki zdołały opanować sytuację, a drużynę pociągnęła swoją dobrą grą Barbara Cembrzyńska. Od stanu 8:8 walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Wszystko co najważniejsze w premierowej odsłonie rozegrało się dopiero po 25 punkcie! W prawdziwej siatkarskiej wojnie nerwów więcej zimnej krwi, ale i niezbędnego spokoju zachowały podopieczne Marcina Patyka, które zwyciężyły 28:26.

Nie drażnij lidera, czyli pokaz siatkarskiej mocy!

Po krótkiej przerwie i powrocie obu zespołów na parkiet, komplet publiczności, a w tym liczna grupa fanów z Grodu Kopernika, oczekiwała dalszych emocji oraz wrażeń. Te zaś zakończyły się zaskakująco szybko. Od wyniku 10:10 i czasu dla poznańskiej drużyny, z minuty na minutę zawodniczki Enei Energetyka Poznań przyjmowały pewną kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, ostatecznie pewnie wygrywając drugą odsłonę 25:14.