Siatkarki Enea Energetyk Poznaniu na podium Pucharu Powiatu Rawskiego

W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Kadetki i juniorki Enea Energetyka Poznań w dniach 29-30 grudnia wzięły udział w XX Ogólnopolskim Turnieju Juniorek o Puchar Powiatu Rawskiego w Rawie Mazowieckiej.

Zawody odbywają się zawsze na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, co jest wielką zasługą Krzysztofa Gawota. W każdym turnieju startuje ok 5-6 zespołów, późniejszych finalistów Mistrzostw Polski Juniorek. Kadetki Enea Energetyka Poznań dzielnie walczyły ze starszymi zespołami zajmując 10. miejsce, a  w ostatnim meczu pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i SMS Police.

Natomiast juniorki Enea Energetyka Poznań zajęły w grupie drugie miejsce i o miejsce w finale zagrały z Elite Volley Kraków, który pokonały 2:1. Natomiast w finale juniorki Energetyk przegrały z LTS Legionovia 1:2 oraz pokonały Sparte Warszawa 2:1 i wywalczyły ostatecznie drugie miejsce w turnieju.