Rywalizacja w III lidze kobiet nabiera rumieńców

Zwycięstwem SKF Forex Politechnika Poznańska nad SKS Murowana Goślina 3:1 zakończyły się derby powiatu poznańskiego w III lidze siatkówki kobiet, a liderem tabeli Grupy A jest SPS Volley Piła. Natomiast w Grupie B na pierwsze miejsce awansował TKS Siatkarz Jarocin. Patronem medialnym rozgrywek prowadzonych przez WZPS jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Rezerwy SKF Forex Politechnika Poznańska po zwycięstwie na otwarcie sezonu nad Enea PTPS Piła 3:0 i wyjazdowej porażce z SPS Volley Piła zmierzyły się z SKS Murowana Goślina. Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i wygrały premierową odsłonę 25:18, ale w kolejnym secie lepsze były goślinianki. Kolejne sety padły jednak łupem SKF Forex Politechnika Poznańska 25:22, 25:15, który wygrał spotkanie 3:1 i zajmuje drugie miejsce w tabeli Grupy A.

– Gratulacje dla dziewczyn za wygrany mecz. Pokazały ogromną wolę walki. W trzecim secie, kiedy nie szło potrafiły cieszyć się z pojedynczych punktów, nakręciły grę radością i uśmiechem na twarzy. Potem gra z akcji na akcje wyglądała coraz lepiej. Brawo dla dziewczyn, a ja mogę się cieszyć z udanego debiutu w III lidze – mówi trener SKF Forex Politechnika Poznańska, Artur Bąk.

Ostatnie wyniki III ligi siatkówki kobiet – grupa A:
Enea PTPS Piła – UKS ŚRODA Środa Wlkp. 3:2 (21:25, 25:17, 25:16, 18:25, 15:11)
SPS Volley Piła – SKS Murowana Goślina 3:0 (25:8, 25:9, 25:14)
SPS Volley Piła – SKF Forex Politechnika Poznańska Poznań 3:0 (25:12, 25:16, 25:15)
SKS Murowana Goślina – UKS ŚRODA Środa Wlkp. 3:2 (12:25, 25:18, 15:25, 25:20, 15:10)
SKS Murowana Goślina – SKF Forex Politechnika Poznańska Poznań 1:3 (18:25, 25:22, 22:25, 15:25)