Lech wygrywa z Koroną!

Lech Poznań pokonał Koronę Kielce 2:1 (1:0). Obie bramki dla Kolejorza zdobył Christian Gytkjaer. Gola dla gości strzelił Elia Soriano.

Dzisiejsze zwycięstwo daje Lechowi awans w ligowej tabeli minimalnie o jedną pozycję, lechici przeskakują Koronę. Poznańska lokomotywa małymi krokami wydostaje się z kryzysu.

W początkowych minutach gry poznaniacy kilkakrotnie zagrozili pod bramką zespołu gości. Na początku Kostevych spróbował z pola karnego dogrania, lecz z łatwością przechwycił je golkiper zespołu gości. Następnie lechici szybko rozegrali rzut wolny,  Jevtić podał dobrze do wysuniętego Gytkjeara, lecz ten uderzył obok bramki. Minutę później zza „szesnastki” strzał oddał De Marco, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Przez kilka następnych minut inicjatywę w meczu przejęli kielczanie, pomimo to w 25 minucie Kolejorz otworzył wynik. Najpierw Tiba wypatrzył niepilnowanego Amarala, któremu uderzenie kompletnie nie wyszło, jednak to wykorzystał Gytkjaer, umieszczając futbolówkę z pięciu metrów w siatce.