Warta Poznań pokonała w sparingu Wisłę Płock

Warta Poznań pokonała na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim w meczu kontrolnym ekstraklasową Wisłę Płock 3:1, a już za tydzień podopieczni Petra Nemeca w meczu Fortuna 1 Liga będą podejmować Chrobrego Głogów. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Wisła Płock przyjechała do Grodziska Wielkopolskiego w okresie przerwy na zgrupowania reprezentacji Polski na krótki obóz, który prowadzi nowy trener zespołu Kibu Vicuña. Czech bardzo chciał rozegrać mecz kontrolny, a z uwagi na pauzę Zielonych w rozgrywkach Fortuna 1 Liga sztaby porozumiały się i w sobotę doszło do meczu sparingowego.

Początek spotkania należał do piłkarzy z Płocka, którzy starali się szybko zdobyć gola, ale defensywa poznaniaków wytrzymała to oblężenie i w 25. minucie wyprowadziła skuteczny atak. Błąd rywali wykorzystał Michał Grobelny i wyprowadził Wartę Poznań na prowadzenie 1:0. Jeszcze przed przerwą do remisu strzałem z rzutu karnego doprowadził Oskar Zawada.

Po zmianie stron Nafciarze ponownie próbowali szybko zdobyć bramkę, ale na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Niklas Zulciak. Taki obrót sytuacji bardzo podrażnił zespół Wisły, który starał się doprowadzić do remisu, ale wszystkie próby podopiecznych Kibu Vicuña kończyły się fiaskiem.

Warta Poznań – Wisła Płock 3:1 (1:1)
Bramki: Michał Grobelny (25. min.), Niklas Zulciak (67. i 71. min.) – Oskar Zawada (33. min. – rzut karny)
Żółte karki: Jakub Kiełb, Adrian Cierpka – Carlitos.

Warta Poznań (skład wyjściowy): Tomasz Laskowski – Jakub Kiełb, Mateusz Wypych, Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński, Bartosz Kalupa, Michał Grobelny, Nikodem Fiedosewicz, Niklas Zulciak, Krystian Sanocki, Łukasz Spławski.

Wisła Płock: Bartłomiej Żynel – Patryk Stępiński, Adam Dźwigała (46. Alan Uryga), Bartłomiej Sielewski (46. Igor Łasicki), Marcin Warcholak – Carlitos, Damian Rasak (60. Radosław Gałązka), Dominik Furman (60. Patryk Wieliczko), Semir Štilić (60. Ricardinho), Jakub Łukowski (46. Nico Varela) – Oskar Zawada (60. Jakub Łukowski).