Rezerwy Lecha Poznań odpadły z Pucharu Polski

Trzecioligowe rezerwy Lecha Poznań niespodziewanie odpadły w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu okręgu, gdyż po rzutach karnych przegrały z niżej notowanym Sokołem Pniewy. To kolejna wpadka Kolejorza, która zirytowała kibiców.

Spotkanie rozgrywane w Pniewach było bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że już na przerwę zespoły schodziły przy remisie 1:1. Po zmianie stron Arkadiusz Kaczmarek w pierwszej akcji meczu wyprowadził Lecha Poznań na prowadzenie 2:1, które utrzymało się do 85. minuty. Wtedy do remisu pewnym uderzeniem doprowadził Łukasz Bartkowiak i o wyniku spotkania zadecydowała seria rzutów karnych. Zakończyła się ona zwycięstwem gospodarzy 5:4, gdyż Aleksander Nowaczek obronił strzał Arkadiusza Kaczmarka, a Bartłomiej Graczyk pokonała bramkarza poznaniaków Łukasza Benedykcińskiego.

– Trudno być zadowolonym, kiedy się odpada z jakichkolwiek rozgrywek. Zagraliśmy dziś słaby mecz, a daliśmy szansę gry chłopakom, którzy występowali w ostatnim czasie nieco mniej. Z zespołem czwartoligowym powinniśmy sobie mimo wszystko poradzić i dlatego jestem rozczarowany postawą swoich zawodników. To spotkanie dało nam sporo odpowiedzi, a nam pozostało już w pełni skoncentrować się na rozgrywkach ligowych – nie ukrywał niezadowolenia trener rezerw Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.

Kolejnym rywalem Sokoła Pniewy w 1/8 finału będzie ligowy rywal Warta Międzychód, która wygrała ze Spartą Szamotuły. Mecz odbędzie się za dwa tygodnie, a o miejscu rozegrania zdecyduje zgodnie z regulaminem losowanie.

Sokół Pniewy – Lech II Poznań 2:2 (1:1) karne 5:4
Bramki: Marcin Chorzępa (45.), Łukasz Bartkowiak (85.) – Marcin Maćkowiak (35.), Arkadiusz Kaczmarek (50.)

Lech II Poznań: Łukasz Benedykciński – Szymon Zalewski (46. Jakub Pawlicki), Filip Nawrocki, Mateusz Skrzypczak (46. Patryk Ostrowski), Łukasz Adamczak – Marcin Mackowiak (68. Eryk Kryg), Kacper Friska, Krzysztof Kołodziej (78. Filip Marchwiński) – Paweł Tupaj (61. Filip Szymczak), Arkadiusz Kaczmarek, Tomasz Kaczmarek