Lech wreszcie się przełamał!

Lech Poznań po 49 dniach bez ligowego zwycięstwa w końcu wygrywa. Kolejorz pokonał Miedź Legnica 2:1 (1:0). Bramki dla Kolejorza zdobywali Christian Gytkjaer oraz João Amaral, a dla gości Mateusz Szczepaniak.

Przed spotkaniem Djurdjević powiedział, że chce już tylko wygrywać. Trałka mówił, że potrzebują zwycięstwa, by złapać trochę wiatru i uwierzyć we własne umiejętności. Pierwszy krok w dobrą stronę przez poznańska lokomotywę  został dokonany.

Od początku spotkania lechici starali się narzucić swój styl gry. W początkowych minutach to poznaniacy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. Lech już mógł prowadzić w 8 minucie, lecz Amaral z pola karnego uderzył wysoko nad bramką. 3 minuty później wynik otworzył Gytkjaer, który kapitalnie zachował się w „16” zupełnie zaskakując Sapelę.