Poznanianki wygrały z Enea PTPS Piła na otwarcie sezonu III ligi

Rezerwy SKF Forex Polska Politechnika Poznańska od zwycięstwa nad Enea PTPS Piła 3:1 rozpoczęły nowy sezon III ligi siatkówki kobiet. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

W rozpoczętym właśnie sezonie III ligi rezerwy SKF Forex Politechnika Poznańska w fazie grupowej rywalizują z zespołami: Enea PTPS Piła, SPS Volley Piła, SKS Murowana Goślina i UKS Środa Wielkopolska. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka na inaugurację rozgrywek podejmowały faworyzowaną drużynę Enea PTPS Piła, którą prowadzi były trener poznanianek Marcin Groć. Pierwszy set był niezwykle emocjonujący i zakończył się zwycięstwem miejscowych 31:29.

Pilanki po zmianie stron szybko przejęły inicjatywę i rozbiły SKF Forex Politechnikę Poznańską aż 25:10. W trzecim secie przyjezdne kontynuowały swoją dobrą grę i wyszły na prowadzenie 17:11. Jednak poznanianki zdołały doprowadzić do remisu i wgrać seta 28:26. Kolejna odsłona była jeszcze bardziej wyrównana i zacięta niż pierwszy set, a w końcówce na prowadzenie 23:20 wyszła ekipa Enei PTPS Piła. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka zdołały wybronić atak rywalek, a następnie zdobyły pięć punktów i wygrały seta 25:23.