Wystartował nowy sezon w Lidze Międzyokręgowej. Akademia Reissa wygrała z Wiarą Lecha

Akademia Piłkarska Reissa, GKS Dopiewo, Lipno Stęszew, Grom Plewiska, Wiara Lecha – to zespoły z terenu powiatu poznańskiego, które w miniony weekend rozpoczęły rywalizację w nowo utworzonej Lidze Międzyokręgowej – grupa: Leszno-Poznań (zachód). W meczu kolejki Akademia Piłkarska Reissa wygrała z Wiarą Lecha 4:3.

Miniony sezon w ligach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej był bardzo ważny, gdyż po jego zakończeniu doszło do połączenia grupy południowej i północnej IV ligi w jedną klasę rozgrywkową. Wiązało się to ze spadkiem 9 drużyn z każdej z tych lig, a dodatkowo powstała nowa Liga Międzyokręgowa. Więcej w materiale: Składy IV ligi i nowych Lig Międzyokręgowych zatwierdzone (wystarczy kliknąć). W grupie zachodniej Leszno – Poznań znalazło się kilka zespołów z powiatu poznańskiego: Akademia Piłkarska Reissa, GKS Dopiewo, Lipno Stęszew, Grom Plewiska, Wiara Lecha.

Już w 1. kolejce Ligi Międzyokręgowej doszło do niezwykłego pojedynku. Wiara Lecha podejmowała na Stadionie POSiR przy ul. Gdańskiej w Poznaniu beniaminka rozgrywek Akademię Piłkarską Reissa. Początek spotkania należał do gospodarzy, których prowadzi legendarny piłkarz Kolejorza Jarosław Araszkiewicz. W 12. minucie Mateusz Bednarek skutecznie zamknął akcję i uderzeniem z lewej nogi umieścił piłkę w bramce. Akademia Piłkarska Reissa szybko otrząsnęła się po stracie gola i w 32. minucie Cezary Janczewski doprowadził do remisu. Od tego momentu spotkanie rozgrywane było pod dyktando pomarańczowo-czarnych, którzy jeszcze przed przerwą po kolejnym golu Janczewskiego wyszli na prowadzenie.

Po zmianie stron Akademia Reissa nadal kontrolowała grę, ale już nie była tak skuteczna w ofensywie. Wykorzystali to gospodarze i w 74. minucie Tomasz Smura doprowadził do remisu 2:2. W końcówce spotkania blisko 200 kibiców zgromadzonych na Stadionie POSiR zobaczyło jeszcze trzy bramki. Najpierw Cezary Janczewski zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu, ale Michał Niedźwiedzki doprowadził do remisu 3:3. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Krzysztof Karpik. Należy podkreślić, że w składzie Akademii Piłkarskiej Reissa zagrało wielu wychowanków klubu.

Wiara Lecha – Akademia Piłkarska Reissa 3:4 (1:2)
Bramki: Mateusz Bednarek (12.), Tomasz Smura (74.), Michał Niedźwiedzki (85.) – Cezary Janczewski (32., 40. i 85.), Krzysztof Karpik (90+3)

Równie udanie sezon rozpoczął spadkowicz z IV ligi zespół GKS Dopiewo, który na wyjeździe zmierzył się z KP Rawia Rawicz. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, ale po zmianie stron inicjatywa należała już do podopiecznych Tomasza Chojnickiego. Swoją przewagę nad gospodarzami potwierdzili bramkami Macieja Skowronskiego i Dariusza Chandze.

Swoje spotkanie wygrała także drużyna KS Lipno Stęszew, która podejmowała LZS Juna-Trans Stare Oborzyska. Gospodarze wygrali 2:1 po bramkach Tomasza Woźniaka i Artura Witkowskiego. Natomiast Grom Plewiska zremisował na wyjeździe z Promieniem Krzywiń 1:1.

Wyniki spotkań 1. kolejki Ligi Międzyokręgowej – grupa: Leszno-Poznań (zachód):
(11-12 sierpnia 2018 troku)
Wiara Lecha Poznań – Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 3:4 11 sierpnia, 18:00
Rawia Rawicz – GKS Dopiewo 0:2
Promień Krzywiń – Grom Plewiska 1:1
Pogoń Śmigiel – Korona Piaski 1:3
Lipno Stęszew – LZS Juna-Trans Stare Oborzyska 2:1