Kajakarki z Poznania wicemistrzyniami świata do lat 23

4 medale zdobyli polscy kajakarze w zakończonych wczoraj w bułgarskim Plovdiv Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie.

Srebrny medal zawisł na szyi Dominiki Włodarczyk, Klaudii Cyrulewskiej (Energetyk Poznań), Małgorzaty Puławskiej (Posnania Poznań) i Martyny Klatt (Energetyk Poznań). Polska młodzieżowa czwórka startująca na dystansie 500 przegrała jedynie z osadą węgierską. Podium uzupełniły zawodniczki z Rosji.

Złoty medal w konkurencji K1 200m juniorów wywalczył Bartosz Grabowski. Polak był bezkonkurencyjny wyprzedzając na mecie o 0,4 sekundy Słowaka Matusa Jedinaka i o 0,5 sekundy Niemca Toma Maassena. Na drugim miejscu podium stanęła również Dorota Borowska, która w finale przegrała z zawodniczką z Kanady zaledwie o 0,04 sekundy. Po brąz popłynęła Białorusinka. Borowska dołożyła brąz w osadzie C2 500m w której płynęła wraz z Sylwią Szczerbińską. Polki na półmetku prowadziły jednak na finiszu dały się wyprzedzić osadzie Białorusi i Uzbekistanu. Pozostałe miejsca biało-czerwonych osad w finałach A:

4 miejsce K1 200m juniorek – Julia Olszewska

4 miejsce K1 500m U23 – Małgorzata Puławska (Posnania Poznań)

4 miejsce C2 500m U23 – Tomasz Barniak/ Aleksander Kitewski

4 miejsce K2 500m U23 – Martyna Klatt (Energetyk Poznań)/ Klaudia Cyrulewska (Energetyk Poznań)

5 miejsce K1 200m U23 – Dominika Włodarczyk

5 miejsce K1 500m juniorek – Sandra Ostrowska

5 miejsce K2 500m juniorek – Julia Wieczorek (Stomil Poznań)/ Julia Olszewska

6 miejsce C2 200m U23 – Sylwia Szczerbińska/ Aleksandra Jacewicz

6 miejsce K4 500m juniorów – Wojciech Pilarz/ Wiktor Leszczyński/ Bartosz Grabowski/ Marcin Jakubowski (Posnania Poznań)

7 miejsce C2 500m juniorek – Klaudia Szulecka/ Julia Walczak

8 miejsce C1 200m U23 – Tomasz Barniak

8 miejsce K4 500m juniorek – Sandra Ostrowska/ Agata Zielińska/ Julia Wieczorek (Stomil Poznań)/ Julia Olszewska.