Liderki ze Swarzędza w finale MP U16!

Niemożliwe nie istnieje mówi jedna z reklam sprzętu sportowego i właśnie to udowodniły młode wychowanki UKS Lider Swarzędz.

Liderki w miniony weekend w Gorzowie Wlkp. rozgrywały turniej półfinałowy MP U16K. W pierwszym meczu spotkały się z gospodyniami, które są faworytkami do medalu w tej kategorii wiekowej. Trener Anna Talarczyk znając potencjał tego zespołu postanowiła zaryzykować i ten mecz odpuścić. Dobrze wiedziała, że zwycięstwo w dwóch kolejnych meczach jest w stanie zapewnić awans do finałów. W piątek Liderki uległy więc wysoko AZS Gorzów, grając bez dwóch podstawowych zawodniczek, które narzekały na urazy. W sobotę rozegrały bardzo dobry mecz z UKS Huragan Wołomin. Do przerwy prowadziły nieznacznie 30:28, ale trzecia kwarta to koncert swarzędzanek, które wygrały ją 21:7, w czwartej kwarcie prowadziły już 25 punktami 60:35 i trener Talarczyk mogła oszczędzać swoje zawodniczki na decydujący mecz.