Poznański Lider Przedsiębiorczości


Największa w Polsce i jedna z największych w Europie fabryka sushi oraz urządzenie medyczne – połączenie stetoskopu z termometrem jako aplikacja komórkowa – to dwaj
z czterech tegorocznych laureatów Konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. Podczas środowej, wieczornej gali, zwycięzcy odebrali prestiżowe wyróżnienia i nagrody wartości ponad 150 tysięcy złotych.

 

– Firmy, które startują w tym konkursie poddają się surowej ocenie. Ale co najważniejsze, za udział w nim nic nie płacą, tylko pokazują swoje osiągnięcia. A my dzięki temu chcemy je promować – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański i przewodniczący kapituły konkursowej.

To już XV edycja Konkursu, który ma na celu promocję wyróżniających się przedsiębiorstw z terenu powiatu poznańskiego i Poznania, zaliczanych do sektora MŚP oraz startupów, w budowaniu trwałej pozycji na rynku. Uroczysta gala, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów odbyła się
w Sali Białej Bazaru Poznańskiego. – Ten budynek jest symbolem regionalnej gospodarki i wielkopolskiej pracy organicznej – dodał Jan Grabkowski.

Do tegorocznej edycji Konkursu, którego organizatorem jest powiat poznański oraz miasto Poznań, zgłosiło się 41 firm.

– Od 2004 roku statuetki Lidera trafiły do niemalże 90 firm. Wiele z nich w momencie otrzymywania tytułu było lokalnymi przedsiębiorstwami. Dzisiaj to duże, prężnie działające podmioty. Nie wymienię tutaj wszystkich laureatów. Pozwólcie jednak Państwo, że przypomnę kilka z nich: Komputronik, Nickel, Ataner, INEA, Modertrans, Hanna Style, Grześkowiak, Sznura i wiele, wiele innych. Te marki to najlepsze przykłady naszej poznańskiej przedsiębiorczości. To dowód, że Kapituła Konkursu zawsze nagradza najlepszych z najlepszych, a tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” to certyfikat najwyższej jakości, dowód na bycie numer jeden w biznesie – mówił podczas gali Jan Grabkowski, starosta poznański, pod którego przewodnictwem odbyła się jubileuszowa edycja Konkursu.

Wśród nagrodzonych firm znalazło się wiele o bardzo ciekawym profilu działalności gospodarczej. Laureatem w kategorii „Średnie przedsiębiorstwo” zostało Sushi Factory  z Robakowa  w gminie Kórnik. Jest to największa fabryka sushi w Polsce i jedna z największych w Europie.
Ich produkty znajdziemy w wielu popularnych sieciach handlowych. W ofercie znajdziemy kilkanaście zestawów sushi oraz przekąski kategorii „food to go”. Dzięki dopracowanemu procesowi technologicznemu ich sushi posiada wiele walorów odżywczych i wyjątkowo długi termin przydatności do spożycia, nie zawierając jednocześnie żadnych konserwantów.

W kategorii „Małe przedsiębiorstwo” zwycięzcą została firma Verseo – kolejny przedstawiciel powiatu poznańskiego. To agencja interaktywna, która specjalizuje się marketingu internetowym. Prowadzi kampanie na wszystkich kontynentach świata, które trafiają do internautów między innymi w USA, Argentynie czy Australii. Firma dostarcza unikalne rozwiązania w zakresie zarządzania kampaniami reklamowymi online w każdej skali. Ich efektywność i wysoki poziom obsługi klienta poświadczone są między innymi statusem Google Partner Premier.

Najlepszym „Mikroprzedsiębiorstwem” okazał się Phoenix Distribution LTD. Firma zajmuje się sprzedażą produktów branży budowlanej. W swojej ofercie posiada wyłącznie markowe wyroby najwyższej jakości. Dzięki bardzo szerokiej gamie artykułów może w sposób profesjonalny obsługiwać nawet bardzo skomplikowane inwestycje budowlane. Wiedza i doświadczenie pozwalają
na proponowanie odpowiednich do wymagań materiałów. Ich dewiza brzmi: „super jakość na czas”,
czyli dobry produkt dostarczony zawsze w terminie.

Nagrodzone zostały także firmy typu „Startup”, czyli działające od niedawna, poszukujące nowych produktów czy rynków. Liderem w tej kategorii został StethoMe, który stworzył pierwszy
na świecie elektroniczny bezprzewodowy stetoskop z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków, współpracujący ze smartfonem. Rodzic za pomocą urządzenia będzie mógł kontrolować rozwijającą się infekcję, śledzić postępy leczenia czy precyzyjnie monitorować choroby przewlekłe, takie jak astma. Za pomocą smartfona zebrane informacje będą też stanowiły cenną dla lekarza historię choroby.

 Najlepsi przedsiębiorcy oprócz statuetek otrzymali od fundatorów nagrody o łącznej wartości przekraczającej 150 tysięcy złotych. Nagrody to między innymi studia podyplomowe na wybranych kierunkach na poznańskich uczelniach, możliwość darmowego zaprezentowania firmy na dowolnej imprezie targowej, udział w profesjonalnych warsztatach biznesowych oraz pakiet usług doradczo-szkoleniowych.

 

Dodaj komentarz