Warta Poznań spadła na czwarte miejsce w II lidze

Wart Poznań mimo dwóch rzutów karnych przegrała na wyjeździe z  ROW 1964 Rybnik 0:1 w zaległym spotkaniu 20. kolejki II ligi i spadła na czwarte miejsce w tabeli. A już w niedzielę o godz. 15:00 poznaniacy zmierzą się na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Spotkanie rozgrywane było pod dyktando poznaniaków, którzy częściej byli przy piłce i stworzyli sobie więcej sytuacji na zdobycie bramki. Jednak w 7. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Sebastiana Musiolika i skutecznie dowieźli zwycięstwo do końca.

Warta miała dwie idealne okazje na zdobycie bramki. W 29. minucie Robert Janicki nie wykorzystał rzutu karnego, a w 36. minucie kolejny rzut karny zmarnował Jakub Kiełb. Oba strzały wybronił bramkarz gospodarzy Kacper Rosa.

ROW 1964 Rybnik – Warta Poznań 1:0 (1:0)
Bramka: Sebastian Musiolik (7. minuta)
Żółte kartki: Rosa, Kujawa, Kalisz, Wasiluk
Sędziował: Paweł Malec (Łódź)
Widzów: 300

ROW 1964 Rybnik: Kacper Rosa – Krystian Kujawa, Szymon Jary, Bartłomiej Polok – Dawid Kalisz, Bartłomiej Wasiluk, Kamil Spratek, Robert Tkocz (84. Marek Krotofil), Sebastian Musiolik (73. Sebastian Siwek), Dawid Gojny – Przemysław Brychlik (65. Mariusz Zganiacz).

Warta Poznań: Adrian Lis – Wiktor Patrzykąt, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb – Krystian Sanocki (84. Adrian Chopcia), Filip Brzostowski (69. Adrian Cierpka), Artur Marciniak, Robert Janicki, Przemysław Kita – Paweł Piceluk (56. Karol Żmijewski).

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.