Enea AZS Poznań ciągle w grze!

Mecz pomiędzy MUKS-em WSG Supravis Bydgoszcz, a Eneą AZS Poznań był spotkaniem o być albo nie być w turnieju mistrzostw Polski do lat 22. Akademiczki pewnie wygrały 90:55 i ciągle mają szanse na awans do strefy medalowej. Patronat nad akademiczkami sprawuje Nasz Głos Poznański.

W środę Enea AZS przegrała derbowy pojedynek z MUKS-em Poznań (58:68), a zespół z Bydgoszczy uległ wysoko VBW GTK Gdynia (42:85). Czwartkowe spotkanie lepiej rozpoczęły poznanianki i pierwszą odsłonę wygrały dziewięcioma „oczkami”. Ich gra nie wyglądała jednak najlepiej. Notowały wiele strat, których nie potrafiły do końca wykorzystać bydgoszczanki. Druga kwarta również toczyła się pod znakiem wielu niecelnych rzutów. Obie ekipy spisywały się słabo w defensywie. Zespół znad Brdy próbował zmniejszać straty rzutami zza linii 6,75 i to się udawało. W drugiej kwarcie trafiły cztery rzuty za trzy punkty. – Dziewczyny w pierwszej połowie grały ze zwieszonymi głowami i to było widać – podsumował pierwsze 20 minut trener Krzysztof Dobrowolski.