Samodzielnie zagraj w Poznań


Miłośnicy Poznania, a entuzjaści gier miejskich w szczególności powinni pojawić się w sobotę, 9 marca na Ostrowie Tumskim. Właśnie tam o godzinie 13:00 odbędzie się inauguracja kolejnej gry turystycznej do samodzielnej zabawy pod tytułem „Pierwszy stopień Poznania”. Jednak to nie wszystko. Przed grą, o godzinie 11:00, będzie można bezpłatnie zwiedzić Ostrów Tumski z grupą przewodników PoPoznaniu.pl. Trudno o lepsze przygotowanie do rywalizacji.

ostrow

Czy zagadka tajemniczego testamentu zostanie rozwiązana? Czy spełni się życzenie jego autora, by cenna wiadomość została odczytana przez kolejne pokolenia? To zadanie będzie w rękach graczy. Czekają na nich zagadki związane z historią poznańskiej „wyspy katedralnej”.

Zaproszeni są wszyscy chętni lecz warto pamiętać, że liczba kart startowych jest ograniczona. Aby mieć pewność udziału w grze należy wcześniej zarejestrować się na stronie www.gramiejska.pl i wziąć udział w etapie internetowym gry. Rozpocznie się on 6 marca, punktualnie o godzinie 20:13, a potrwa do piątku, 8 marca. Na śmiałków którzy wykażą się największym sprytem czekają atrakcyjne nagrody.

Każdy kto chciałby poznać przestrzeń gry zanim rozpoczną się zmagania może przyjść na godzinę 11.00 pod pomnik Jana Pawła II. Spacer z przewodnikiem z grupy PoPoznaniu.pl przybliży dzieje wyspy tumskiej.

– Gry miejskie to już poznańska specjalność, organizujemy je bowiem od ponad sześciu lat. Staramy się by poza wciągającą rozrywką, opowiadały także o historii związanej z danym miejscem. Tym razem będzie to Ostrów Tumski – miejsce niezwykle ważne dla Poznania, ponieważ właśnie tu powstał pierwszy gród i pierwsza na ziemiach polskich katedra. Gry do samodzielne zabawy, a wśród nich „Pierwszy stopień Poznania” dzięki swej prostocie i dostępności są świetną formą spędzania czasu wolnego dla ludzi w każdym wieku. Karty gry będą dostępne w punktach informacji turystycznej oraz na stronie internetowej, jednak niecierpliwi będą mogli przetestować najnowszą grę już w sobotę, 9 marca – tłumaczy Szymon Dąbrowski, szef zespołu Gramiejska.pl.

– Gry do samodzielnej zabawy są pretekstem do zupełnie innego spojrzenia na miasto. Dzięki nim nawet osoba żyjąca w Poznaniu od lat będzie się mogła poczuć turystą i poznać rodzinne miasto na nowo. Warto wiedzieć, że ten rodzaj gier został wymyślony właśnie w Poznaniu, dlatego postawiliśmy właśnie na gry turystyczne i miejskie, jako turystyczny wyróżnik aglomeracji poznańskiej. Dzięki dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego udało nam się zorganizować międzynarodowy festiwal gier „Let’s play Poznań” ( www.letsplaypoznan.pl – jego druga edycja odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2013 roku), dzięki któremu Poznań staje się stolicą gier oraz szereg gier w wersji miejskie oraz do samodzielnej zabawy: „Pierwsze iskry”, „Czas patriotów”, czy „Pierwszy stopień Poznania” – dodaje Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, będącej organizatorem wydarzenia.

Organizatorem Gry jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, a bezpośrednim realizatorem zespół gramiejska.pl. Gra jest elementem projektu „Wszystko gra – rozwój i promocja produktów turystycznych aglomeracji poznańskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

W skrócie:
REJESTRACJA: Już teraz na www.gramiejska.pl
ETAP INTERNETOWY: 6-8 marca 2013 r. (start o godzinie 20.13)
SPACER Z PRZEWODNIKIEM: 9 marca w godzinach 11.00-13.00
ETAP ULICZNY GRY: 9 marca w godzinach 13.00 – 15.00

Dodaj komentarz