Artego Bydgoszcz za mocne dla Enea AZS Poznań (ZDJĘCIA)

W środowy wieczór Artego Bydgoszcz pokonało w Poznaniu Eneę AZS 68:48. Kibice zobaczyli popis nieskuteczności obydwu zespołów, ale też zasłużone zwycięstwo gości. Patronat nad akademiczkami sprawuje Nasz Głos Poznański. Galeria zdjęć z meczu znajduje się na końcu relacji.

Drużyna Artego jak na faworyta przystało bardzo mocno weszła w mecz. Po nieco ponad dwóch minutach bydgoszczanki prowadziły 7:0. Gospodynie bardzo długo nie mogły zdobyć punktów z gry. W pierwszej kwarcie Akademiczki miały zaledwie 15% skuteczność. To właśnie w dużej mierze niecelne rzuty zadecydowały o tym, że zawodniczki Tomasza Herkta po pierwszych dziesięciu minutach pięcioma punktami. W innym przypadku wynik mógłby oscylować wokół remisu.

W kolejnej odsłonie Akademiczki niewiele poprawiły swoją skuteczność (17%). Mogą jednak mówić o sporym pechu, ponieważ kilka razy piłka jakimś cudem wypadała z obręczy. Bydgoszczanki nie potrafiły wykorzystać rażącej nieskuteczności przeciwniczek i same myliły się w wielu dogodnych sytuacjach. Mimo to systematycznie zwiększały swoją przewagę prowadząc na półmetku 13 „oczkami”.