Najnowsze książki na półce Prószyński i S-ka


W lutym w księgarniach pojawiło się sporo nowości  wydawnictwa Prószyński i S-ka. Co warto wybrać? Dla ułatwienia przedstawiamy kilka propozycji.

 

Dennis Lehane

Pokochać noc

Rachel Childs, córka sławnej pisarki i była dziennikarka telewizyjna, żona dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa, prowadzi życie, które może wzbudzać zazdrość. Ale pozory mylą.

Mieszka w luksusowym apartamentowcu i boi się z niego wychodzić.

Skrywa tajemnicę, a ta doprowadza ją do obłędu.

Żyje na co dzień z człowiekiem, który nie jest tym, za kogo się podaje.

I gdy pewnego deszczowego dnia Rachel ku własnemu zdziwieniu wychodzi z domu, na ulicy zauważa coś, co przewraca jej świat do góry nogami. I choć bardzo by chciała, nie może dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, bo stawką w tej grze jest jej życie. Kobieta, która nie wierzyła w siebie, a bezgranicznie ufała mężowi, w dramatycznych okolicznościach jest zdana na własną inteligencję i odwagę. Kobieta, która uciekała przed mrokiem tego świata, musi w tym mroku żyć – i przeżyć…

„Pokochać noc” to thriller psychologiczny z bardzo niejednoznacznymi i skomplikowanymi bohaterami, a jednocześnie kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony.

Lehane to mistrz złożonych psychologicznie postaci, rzuconych w sensacyjne okoliczności. Krótko mówiąc – nienawidzę go. Ale przeczytam wszystko, co napisze.

Gillian Flynn

Nie spieszcie się, czytając najnowszą książkę Lehane’a. Stracicie mnóstwo intryg, emocjonalnych subtelności i niejednoznaczności!

„Kirkus Reviews”

Wiele thrillerów ma zawiłą intrygę, ale Lehane kładzie nacisk nie tylko na akcję – zmienia także nastrój i tempo, przeskakuje z intymnej analizy psychiki postaci do klasycznego kryminału. Jego powieść jest jak samochód pędzący Lombard Street w San Francisco – raz ostrożnie, raz na dwóch oponach. Ale pojazd jego narracji nigdy nie wymyka się mu spod kontroli, a gdy na ostatnich pięćdziesięciu stronach Lehane włącza silniki odrzutowe, daje nam jeden z najwspanialszych finałów w gatunku thrillera – pełen dramatycznego napięcia i stojący na mocnych fundamentach niejednoznacznej relacji głównych bohaterów. Nie zdziwię się, jeśli „Pokochać noc” sprawi, że czytelnicy zapomną o tym drugim psychologicznym thrillerze, którego bohaterką jest również niestabilna psychicznie Rachel.

„Booklist”

Jeśli chodzi o mistrzowskie manipulowanie emocjami czytelników, pan Lehane demonstruje nam brawurowo, jak powinno to wyglądać.

„New York Times”

Jeden z najbardziej interesujących i cenionych amerykańskich pisarzy wszelkich gatunków.

„Washington Post”

Pisarz posiadający niewymuszoną siłę oddziaływania i przykuwania uwagi… Niewielu może dorównać jego umiejętności równoważenia mroku i światła, nonszalancji i intensywnych emocji.

„Chicago Tribune”

Lehane ma fenomenalny talent narracyjny (…) oraz wyjątkową zdolność tworzenia krystalicznie czystych postaci, które następnie rzuca w mroczne zakątki życia.

„USA Today”

Proza Lehane’a jest silna i czysta, elegancka i brutalna, a jego sceny akcji sprawiają, że dopiero po ich przeczytaniu możemy swobodnie odetchnąć.

„Milwaukee Journal Sentinel”

Mistrz intrygi.

„New York Times Book review”

Jeden z najlepszych pisarzy swojego pokolenia, kropka.

„Cleveland Plain Dealer”

Dennis Lehane jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych, wiele z nich zekranizowano, m.in. „Rzekę tajemnic”, „Wyspę tajemnic”, „Gdzie jesteś, Amando?”.

Ruth Ware

Dziewczyna z kabiny numer 10

Jak powstrzymać mordercę, skoro nikt nie wierzy w jego istnienie?

Szeregowa dziennikarka Lo Blacklock dostaje od przełożonej życiową szansę: ma zdać relację z dziewiczego rejsu luksusowego statku wycieczkowego Aurora Borealis, którego właścicielem jest znany brytyjski milioner. Wszystko wskazuje na to, że czeka ją podróż marzeń, a jeśli dobrze się spisze, wreszcie zasłuży na upragniony awans.

Niestety już pierwszej nocy rejs zamienia się w koszmar. Krzyk dochodzący zza ściany, odgłos ciała wyrzucanego za burtę i ślady krwi na balustradzie sąsiedniej werandy sprawiają, że Lo podnosi alarm. Ale na pokładzie nikogo nie brakuje, więc załoga nie chce uwierzyć w jej wersję wydarzeń. Dziennikarka rozpoczyna śledztwo na własną rękę…

Niepokojący klimat, klaustrofobiczna sceneria i fabuła na miarę arcydzieł Agaty Christie sprawiają, że książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

„Dziewczyna z kabiny numer 10” autorstwa Ruth Ware to klimatyczny thriller, równie pokrętny i pełen napięcia, jak jej debiutancka powieść. Mroczny i klaustrofobiczny…
„The Washington Post”

Wspaniała współczesna powieść kryminalna!
„New York Post”

Połączenie powieści Agaty Christie z „Dziewczyną z pociągu”.
„The Sun”

Ruth Ware dorastała w Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Manchesterze przeprowadziła się do Paryża, po czym osiadła na stałe w północnej części Londynu z mężem i dwójką dzieci. Zanim zaczęła karierę pisarki, pracowała jako kelnerka, księgarka, nauczycielka języka angielskiego oraz rzeczniczka prasowa. Zarówno jej debiutancka powieść „W ciemnym, mrocznym lesie”, jak i najnowsza książka − „Dziewczyna z kabiny numer 10” trafiły na listy bestsellerów „New York Timesa” oraz „Sunday Timesa”.

Izabella Frączyk

Za stare grzechy

Seria: Śnieżna Grań

Pełna humoru i wzruszeń opowieść o miejscu, gdzie mógłbyś być gościem, a najchętniej pozostałbyś na dłużej…

Rodzina Stachowiaków od wielu lat zarządza stacją narciarską na Podhalu. Rozległe interesy idą świetnie do chwili rodzinnego nieszczęścia. Rodzina musi stawić czoła nowej rzeczywistości, ponadto każdemu jej członkowi mocno komplikuje się życie osobiste. A wszystko to na tle wymagającego troski biznesu – czyli ukochanego pensjonatu Szarotka i popularnej stacji narciarskiej Śnieżna Grań.
Jak od kuchni wygląda prowadzenie dużego pensjonatu? Czy młodym i niedoświadczonym dzieciom powiedzie się kontynuacja interesu rodziców? I czy wśród codziennych obowiązków uda się im zatrzymać, żeby dostrzec to, co naprawdę ważne?
Witaj w Śnieżnej Grani! Pozwól sobie na lampkę grzanego wina przy kominku i spotkaj się z bohaterami wciągającej sagi.

„Za stare grzechy” to pierwszy tom nowego cyklu Izabelli Frączyk.

Izabella Frączyk (ur. 1970) – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisaniem zajęła się w 2009 roku. Do tej pory wydała dziesięć książek: „Pokręcone losy Klary” (2010), „Kobiety z odzysku” (2011), „Dziś jak kiedyś” (2013), „Koniec świata” (2014), „Jak u siebie” (2014), „Siostra mojej siostry” (2015) i „Do trzech razy sztuka” (2016), wszystkie ciepło przyjęte przez Czytelniczki. W 2017 roku na rynek trafił trzytomowy cykl Stajnia w Pieńkach.

 

Olga Rudnicka
Zbyt piękne

Zuzanna kupuje dom po okazyjnej cenie. Wie, że wymaga on sporych nakładów, ale na marzeniach się nie oszczędza. Nowy dom, nowa praca, nowe życie. Wreszcie będzie mogła mieć kota, psa i różanecznik w ogrodzie.

Tymoteusz kupuje stare mieszkania, remontuje je i sprzedaje po wyższej cenie. Jakież jest jego zdziwienie, gdy na progu niedawno nabytego domu pojawia się nieznajoma młoda kobieta i twierdzi, że to jej własność.

Oboje padli ofiarą oszusta, który sprzedał nieruchomość dwóm osobom, a następnie zniknął wraz z pieniędzmi. Tymoteusz nie zamierza ustąpić i wyprowadzić się ze swojego nabytku. Zuza zaciągnęła kredyt, więc również nie zamierza zrezygnować. Jedyne, co im pozostaje, to zawiązać sojusz, znaleźć oszusta i odzyskać pieniądze.

Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych „Natalii 5”, „Cichy wielbiciel”, „Były sobie świnki trzy” i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

 

Więcej nowości Prószyński i S-ka:

 

Dodaj komentarz