Warta Poznań po pierwszym sparingu w Turcji

Drugoligowa Warta Poznań w swoim pierwszym sparingowym meczu podczas zgrupowania w Turcji pokonała Boldklubben af 1893 1:0. Zwycięskiego gola tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zdobył Krystian Sanocki. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Warta Poznań zgrupowanie w Turcji miała rozpocząć od sparingu z FK Dnipro, ale rywale nie dojechali i podopieczni Petra Nemca zmierzyli się z Boldklubben af 1893 z Danii. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale w 88. minucie Krystian Sanocki wyprowadził poznaniaków na prowadzenie i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zielonych 1:0. W składzie Warty w drugiej połowie pojawił się Michał Grobelny, który we wrześniowym spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola zerwał więzadło przednie w stawie kolanowym.

Warta Poznań – Boldklubben af 1893 1:0 (0:0)

Bramka: Krystian Sanocki (88. minuta)

Warta Poznań (pierwsza połowa): Lis-Patrzykąt, Kieliba, Onsorge, Fiedosewicz- Marciniak, Brzostowski, Szynka – Kita (16. Kiełb), Przybyła, Piceluk.

Warta Poznań (druga połowa): Laskowski- Patrzykat Kieliba Jasinski Kielb- Sanocki Brzostowski(73. Grobelny) Marciniak Cierpka Zmijewski- Piceluk(62. Chopcia).