PŚ: Wojtkowiak – 12, Synoradzka – 18

Zawodniczka AZS AWF Poznań Małgorzata Wojtkowiak  zajęła 12 pozycję  w zawodach Pucharu Świata florecistek w Sankt Petersburgu. W turnieju drużynowym Polki uplasowały się na piątej pozycji. Zwyciężyły Rosjanka Inna Derigłazowa oraz ekipa Włoch. Patronat nad sekcją szermierczą AZS AWF Poznań sprawuje Nasz Głos Poznański.

Małgorzata Wojtkowiak jako jedyna z Polek dotarła do 1/8 finału. W pojedynku o awans do ćwierćfinału uległa jednak późniejszej triumfatorce 11:15. W 1/16 finału odpadła inna zawodniczka AZS AWF Poznań Martyna Synoradzka  i zajęła 18 pozycję. Wyeliminowała ją Edina Knapek, wygrywając 12:7.

W zawodach drużynowych drogę do czołowej czwórki zamknęły biało-czerwonym Francuzki, które wygrały ćwierćfinałowy mecz 45:39. W spotkaniach o miejsca 5-8 Polki pokonały Niemki 28:26 oraz Amerykanki 39:33. Wygrały Włoszki, zwyciężając Rosjanki 45:36.