Spójnia zatrzymała zwycięski marsz SKF Politechnika Poznańska

Zwycięska seria drugoligowych siatkarek SKF Politechnika Poznańska została przerwana w Stargardzie przez miejscową Spójnie, która po tym spotkaniu umocniła się na pozycji lidera rozgrywek. Za tydzień podopieczne Marcina Grocia będą pauzować, a kolejnym rywalem będzie SMS Police. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Siatkarki SKF Politechnika Poznańska po zwycięstwach nad MKS Truso Elbląg i UKŻPS Kościan czekał prawdziwy sprawdzian, gdyż na wyjeździe miały się zmierzyć z KS Spójnia Stargard. W pierwszej rundzie w Poznaniu podopieczne Marcina Grocia pokazały lwi pazur i po dobrym spotkaniu pokonały Spójnię 3:1. Powtórzenie tego wyniku było bardzo trudne, gdyż poznanianki jechały na pomorze-zachodnie poważnie osłabione.

– Dopiero w dniu spotkania na nogi po chorobie stanęła Karolina Kohut, a od środy do treningów wróciła Paulina Pachurka dodatkowo kłopoty z dłonią ma kapitan zespołu Sandra Pierzchała. Na mecz z przyczyn losowych nie pojechała również libero zespołu Łucja Koziorowska – mówi kierownik zespołu SKF Politechnika Poznańska, Michał Sułkowski.

Poznanianki zaczęły dobrze i prowadziły 2:0, ale miejscowe szybko przejęły inicjatywę i wygrały premierową odsłonę 25:19. Niestety w kolejnej odsłonie siatkarki SKF Politechnika Poznańska miały poważne problemy z przyjęciem zagrywki rywalek i ponownie uległy.

Dopiero w trzecim secie podopieczne Marcina Grocia pokazały się dobrej strony i po bardzo wyrównanym secie świętowały zwycięstwo 25:23. Początek czwartej odsłony zapowiadał, że może nas czekać zwrot akcji w spotkaniu. Przyjezdne prowadziły 8:5 i 20:17, aby przegrać po serii błędów w przyjęciu 20:25 i całe spotkanie 1:3.

KS Spójnia Stargard – SKF Politechnika Poznańska 3:1 (25:19, 25:15, 23:25, 25:20)

SKF Politechnika Poznańska: Pierzchała, Pachurka, Kohut, Halczak, Kucner, Radzewicz, Przybylska oraz Bogacz, Bińczcycka, Grzeca.