Enea AZS Poznań wygrywa drugi raz z rzędu!

Akademiczki z Poznania wygrały spotkanie na wyjeździe z Widzewem Łódź 72:66, choć początek wskazywał, że to nie będzie łatwy mecz. Patronat nad Enea AZS sprawuje Nasz Głos Poznański.

Pierwsze minuty to dominacja gospodarzy. Poznanianki miały problem z celnymi rzutami. Pierwsza odsłona kończy się 7-punktowym prowadzeniem Widzewa. Druga kwarta to odrabianie strat przez drużynę gości.

Po przerwie podopieczne Marka Lebiedzińskiego wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie cztery oczka. Kolejny świetny mecz zanotowała Amerykanka Jazmine Davis, zdobywczyni 22 punktów. Udowodniła, że może stanowić o sile zespołu. Trzecia kwarta kończy się wynikiem 47:58. W ostatniej odsłonie zarówno zawodniczki gospodarzy, jak i gości nie zwalniały tempa. Jednak szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść akademiczek z Poznania. Jest to kolejny mecz wygrany przez Eneę.

W spotkaniu z Widzem Łódź z bardzo dobrej strony pokazała się po raz kolejny Jazmine Davis (22pkt), Katarzyna Bednarczyk (16pkt), Janae Smith (9pkt) i Kinga Woźniak (8pkt).

W drużynie gości najlepszą zawodniczką była Amerykanka Brandi Harvey-Carr (19pkt).

Kolejne spotkanie już w niedzielę przed własną publicznością. Podopieczne Marka Lebiedzińskiego zmierzą się z Energą Toruń o godzinie 18:00 w hali Politechniki Poznańskiej.

Widzew Łódź – ENEA AZS Poznań 66:72 (21:14, 22:22, 4:22, 19:14)

Widzew: Brandi Harvey-Carr 19, Roksana Schmidt 12, Klaudia Gertchen 12, Julia Drop 11 (11 as), Elżbieta Paździerska 8, Kathleen Scheer 4, Wiktoria Zapart 0, Adriana Kopciuch 0.

AZS: Jazmine Davis 22, Katarzyna Bednarczyk 16, Janae Smith 9, Kinga Woźniak 8, Kateryna Rymarenko 6, Daria Marciniak 4, Aleksandra Parzeńska 4, Julia Niemojewska 3.