SKF Politechnika Poznańska przegrała z SMS Police

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska niespodziewanie przegrały we własnej hali po tie-breaku z SMS Police i nadal zajmują piąte miejsce w tabeli. W sobotę podopieczne Marcina Grocia o godz. 14:00 w Hali PP przy ul. Jana Pawła II będą podejmować lidera rozgrywek zespół KS Spójnia Stargard. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Trwające aż 135 minut spotkanie pomiędzy SKF Politechnika Poznańska a przyszłymi gwiazdami reprezentacji Polski trenującymi w SMS Police powinno się zakończyć zwycięstwem podopiecznych Marcina Grocia. Poznanianki wygrały dwa pierwsze sety i choć w kolejnym lepsze były siatkarki z Polic to czwarty rozgrywany był pod dyktando SKF.

Jednak przy stanie 22:19 dla poznanianek seria bloków przyjezdnych doprowadziła do remisu 24:24, a w końcówce bardziej opanowany okazał się zespół z Polic. Wygrana 27:25 doprowadziła do tie-breaku, w którym lepsze okazały się przyjezdne.

– Przed meczem pewnie punkt mocno byśmy szanowali. Po meczu wiemy, że dysponujemy ludzkim potencjałem, który jeszcze nie raz w tym sezonie dostarczy nam sporo emocji. Dziękujemy kibicom, którzy wsparli nasze zawodniczki dopingiem. Grając jako kolektyw zostawiliśmy dzisiaj na boisku po sobie bardzo dobre wrażenie, za co naszym dziewczynom należą się spore gratulacje – podsumował Michał Sułkowski z SKF Politechnika Poznańska.

SKF Politechnika Poznańska – SMS Police 2:3 (27:25, 25:11, 21:25, 25:27, 13:15)

SKF: Pierzchała, Pachurka, Grzeca, Kohut, Radzewicz, Bińczycka, Przybylska (libero) oraz Bogacz, Halczak.