Ważne zwycięstwo SKF Politechniki Poznańskiej

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska wygrały na wyjeździe z E.Leclerc MKS Truso Elbląg 3:0 i zajmują piąte miejsce w tabeli. W niedzielę podopieczne Marcina Grocia o godz. 18:00 w Hali CS PP przy ul. Piotrowo będą podejmować SMS Police, a wstęp na mecz jest bezpłatny. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Spotkanie w Elblągu było ważne dla siatkarek SKF Politechniki Poznańskiej, gdyż zwycięstwo za trzy punkty pozwalało wrócić do grupy zespołów pomiędzy, którymi rozstrzygnie się awans do I ligi. Ponadto przebieg spotkania miał dać sztabowi szkoleniowemu odpowiedź czy praca w tygodniu nad wyciągnięciem wniosków z porażki dała właściwe efekty.

Pierwszą zmianą jaką dokonał trener Marcin Groć było wpuszczenie na parkiet od początku spotkania na pozycji atakującej Jagodę Radzewicz, a Karolina Kohut powróciła do gry na pozycji środkowej. Miejscowe zaczęły mecz od mocnego uderzenia i szybko wyszły na prowadzenie 4:1, ale poznanianki poprawiły swoją grę i doprowadziły do remisu 7:7. W kolejnych minutach spotkania kibice zobaczyli bardzo wyrównany set, w którym w końcówce lepsze okazały się poznanianki i wygrały 25:23.

Początek drugiego seta zdecydowanie należał do zespołu SKF Politechnika Poznańska, który rozpoczął seta od prowadzenia 6:1 i przez całą odsłonę starał się utrzymać bezpieczną przewagę. Ostatecznie po ataku Karoliny Kohut seta 25:23 wygrały poznanianki.

Zdecydowanie najbardziej wyrównany był trzeci set, który rozstrzygnął się w końcówce. SKF wyszedł na prowadzenie 24:21, ale miejscowe zdołały doprowadzić do remisu. Jednak poznanianki wyprowadziły skuteczny atak i miały piłkę meczową. Po kapitalnej akcji całego zespołu wygrały seta 26:24 i cały mecz 3:0.

– Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo po fajnej i zespołowej grze. Na boisko wyszła drużyna i to drużyna odniosła sukces. Jestem dumny z zespołu. Dziewczyny zostawiły serce na boisku i za to należą im się naprawdę ogromne brawa – powiedział po spotkaniu trener SKF Politechnika Poznań, Marcin Groć.

E.Leclerc MKS Truso Elbląg – SKF Politechnika Poznańska 0:3 (23:25, 23:25, 24:26)

SKF PP: Pierzchała, Pachurka, Halczak, Kohut, Radzewicz, Bińczycka, Przybylska (libero) oraz Bogacz, Grzeca.