Porażka SKF Politechnika Poznańska w derbach regionu

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska przegrały we własnej hali derby regionu z UKŻPS Coccodrillo Kościan 0:3 i spadły na piąte miejsce w tabeli. W sobotę podopieczne Marcina Grocia zmierzą się na wyjeździe z E.Leclerc MKS Truso Elbląg. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Pojedynek z UKŻPS Kościan był pierwszym poważnym testem dla zespołu SKF Politechnika Poznańska w nowym sezonie. Premierowa odsłona była bardzo wyrównana, ale w końcówce poznanianki wyszły na prowadzenie 23:20. Jednak podopieczne Adama Cichockiego doprowadziły do wyrównania, aby ostatecznie wygrać seta 25:23. W drugim seta inicjatywa należała już do zespołu z Kościana, który wygrał odsłonę 25:20 i wyszedł na prowadzenie w setach 2:0.

Trzeci set rozpoczął się od znakomitej gry poznanianek, które prowadziły 5:1 i 9:3. Jednak rywalki szybko doprowadziły do remisu 9:9, a następnie objęły prowadzenie 12:9. Podopieczne Marcina Grocia poprawiły swoją grę i ponownie przejęły inicjatywę. W końcówce prowadziły już 22:17, ale znów zabrakło im koncentracji w decydującym momencie i przegrały seta 23:25 oraz całe spotkanie 0:3.

– Ten mecz pokazał nam, że mamy problem z koncentracją przez 25 punktów w każdym secie. W dwóch setach przy samej końcówce mieliśmy spore prowadzenie, a mimo to nie potrafiliśmy postawić kropki nad „i”. Zabrakło chłodnej głowy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to początek sezonu i jeszcze długa droga przed nami. Wyciągamy wnioski z tej lekcji i walczymy dalej – powiedział po spotkaniu trener SKF Politechnika Poznańska, Marcin Groć.

SKF Politechnika Poznańska – UKŻPS Coccodrillo Kościan 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)

SKF: Pierzchała, Pachurka, Halczak, Grzeca, Bińczycka, Kohut, Przybylska (libero)