Chaos Poznań nadal niepokonany!

Trzeci z rzędu mecz wygrali rugbyści poznańskiego Chaosu. W pochmurne sobotnie popołudnie na Golęcinie poznaniacy zwyciężyli z RC Mazovia Mińsk Mazowiecki 29:10.

Wynik spotkania już w 6 minucie otworzyli goście celnie kopiąc z karnego na słupy. Podrażnieni gospodarze już po 5 minutach odpowiedzieli zdobytym przyłożeniem po akcji całego zespołu. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, oba zespoły popełniały wiele błędów i niekiedy ich gra wyglądała chaotycznie. Kilka minut przed przerwą poznaniacy po raz kolejny zameldowali się na polu punktowym przeciwnika i po 40 minutach mogli się cieszyć prowadzeniem 10:3.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Znów jako pierwsi z punktów cieszyli się rugbyści z Mińska Mazowieckiego, tym razem przyłożenie poprawione celnym podwyższeniem pozwoliło im dogonić Chaos. Po raz kolejny podrażnieni poznaniacy już 5 minut później odpowiedzieli przyłożeniem i objęli prowadzenie. Przez kolejne minuty gospodarze próbowali podwyższyć zdobycz punktową natomiast ambitni goście dzielnie stawiali opór i walczyli o zniwelowanie niekorzystnego wyniku.

W końcówce spotkania więcej sił mieli jednak gospodarze, którzy najpierw w 72 minucie po fantastycznej akcji i przebiegnięciu całego boiska przez łącznika młyna Jakuba Frąszczaka zdobyli przyłożenie, dokładając do tego celne podwyższenie. Minutę przed końcem spotkania rugbyści Chaosu znów znaleźli się na polu punktowym rywali i mogli cieszyć się z ostatniego tego dnia przyłożenia.

Końcowy wynik spotkania to 29:10 dla Chaosu, który kontynuuje jesienną serię zwycięstw i jak na razie w tej rundzie jest niepokonany.

Niewątpliwie zwycięstwo w tym spotkaniu bardzo poznaniaków cieszy, biorąc pod uwagę fakt, że kilku podstawowych zawodników leczy kontuzje przez co trener Krzysztof Kuśnierek był zmuszony wystawić eksperymentalny skład. Ponadto po przerwie spowodowanej również kontuzją do gry wrócił Zbigniew Nowak, który był zawsze mocnym ogniwem Chaosu. Jego pojawienie się na boisku w drugiej połowie znacząco wpłynęło na dobrą postawę drużyny.

Chaos Poznań czeka teraz wyjazdowe spotkanie na ciężkim terenie w Lubinie, które zadecyduje o końcowym układzie tabeli.

Punkty Chaosu: Łukasz Stasik 10 (2P), Jakub Frąszczak 9 (P, 2pd), Hubert Liskowiak 5 (P), Maxime Witters 5 (P)
Chaos: J. Biskupski, Ł. Jezierski, M. Witters, D. Woźniak, J. Koszlajda, K. Peda, Ł. Stasik, P. Minkin – J. Frąszczak, R. Słomiński (K), K. Błażejczyk, W. Bąkowski, J. Jankowski, H. Liskowiak, P. Gołacki
Weszli z rezerwy: Z. Nowak, Kruszyński, K. Kuśnierek, D. Gmiter, S. Czerniak, M. Sawicki
Żółta kartka Chaos: Jakub Frąszczak.