Znamy zwycięzców Zarzycki Cup 2017 – relacja

Poznaliśmy zwycięzców Turnieju Koszykówki 3×3 Zarzycki Cup, który w sobotę pod patronatem dwutygodnika „Nasz Głos Poznański”, po raz drugi odbył się na boisku CRKF Akwen w Koziegłowach. O puchary walczyło ponad 30 drużyn w czterech kategoriach, a podczas zawodów odbyła się także zbiórka na rzecz 6-letniego Tymka chorego na nowotwór złośliwy – neuroblastomę. Zebrano aż 17.998,88 zł.

Rywalizacja na boiskach CRKF Akwen rozpoczęła się o godz. 14:00 i trwała do wieczora, gdyż w tym roku turniej odbył się w czterech kategoriach. W turnieju rodzinnym „Family MIKST” zwyciężyła drużyna Raflik Team. Drugie miejsce zajęła PaNaMa-Er, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Chyże Dzieci.

Wśród dziewcząt do lat 15 pierwsze miejsce dla Koko Team, który w finale pokonał Basket Girls. W kategorii do lat 15 chłopców pierwsze miejsce zajął zespół Street Kings Gniezno, drugie miejsce Pyrki, a trzecie Luboń Basket. W najliczniej obsadzonej kategorii OPEN Mężczyzn, po zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół Big Ballers, przed Co To Dla Nas i #MyTuPoMedale.

Zobacz fotogalerię z Turnieju Zarzycki Cup 2017 – wystarczy kliknąć

W tym roku jednak nie część sportowa była najważniejsza. Oprócz turnieju odbył się również festyn charytatywny zorganizowany przez Łukasza Zarzyckiego wraz z przyjaciółmi na leczenie chorego na nowotwór 6-letniego Tymka. Imprezę prowadził prezenter Radio Eska Maciej Narożny. Dzięki hojności mieszkańców Gminy Czerwonak i wszystkich gości organizatorzy zebrali dokładnie 17.998,88 zł. Pieniądze trafią na konto Fundacji Kosmiczna Droga Do Gwiazd, która przekaże w środki w całości na leczenie naszego młodego mieszkańca.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju oraz festynu. Było tych osób tak wiele, że nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić z imienia i nazwiska. Dziękuje także wszystkim sponsorom i partnerom. Liczba zebranych pieniążków i zaangażowanie w pomoc Tymkowi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Tego typu inicjatywy pokazują siłę oddolnych działań społecznych i obywatelskich. Jednocześnie cieszy fakt, że w turnieju wystartowało tak dużo drużyn, a poziom sportowy stał naprawdę na bardzo wysokim poziomie – mówi gminny radny, Łukasz Zarzycki.

Już dziś wiadomo, że za rok we wrześniu odbędzie się trzecia edycja Turnieju Koszykówki 3×3 Zarzycki Cup. Patronem medialnym imprezy jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.