Dwie porażki Enea AZS Poznań w Toruniu

Koszykarki Enea AZS Poznań podczas II Memoriału prof. Stanisława Łęgowskiego rozgrywanego w Toruniu rozegrały dwa spotkania w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu BLK. W pierwszym meczu poznanianki uległy zespołowi Energa Toruń, a następnie minimalnie uległy BC Gottingen z Niemiec. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Po serii zwycięskich sparingów koszykarki Enea AZS Poznań jeszcze bez dwóch Amerykanek – Sidney Cook i Jazmine Davis w składzie wystąpiły w II Memoriale prof. Stanisława Łęgowskiego. Pierwszym przeciwnikiem poznanianek był zespół Energa Toruń, który wystąpił w najmocniejszym składzie. Początkowo poznanianki radziły sobie bardzo dobrze wygrywając w pierwszych minutach meczu 12:7, ale miejscowe szybki doprowadziły do remisu i ostatecznie wygrały aż 82:65. Należy podkreślić sztab szkoleniowy Enea AZS często rotował składem, aby każda zawodniczka miała możliwość złapać cenne doświadczenie.

W kolejnym meczu przeciwnikiem Enea AZS był niemiecki zespół BC Gottingen, który pierwszą połowę rozpoczął znakomicie i wyszedł na prowadzenie 44:26. Po przerwie poznanianki zaczęły odrabiać straty, ale na wygranie lub choćby doprowadzenie do dogrywki nie starczyło czasu i uległy 55:59.

Enea AZS Poznań po weekendzie wróci do treningów we własnej hali, a dniach 15-17 września wystąpią w turnieju organizowanym przez Widzew Łódź. Przeciwnikami poznanianek będą: Widzew Łódź i Pszczółka AZS UMCS Lublin. Wiadomo już, że Enea AZS sezon rozpocznie 23 września na wyjeździe spotkaniem z Basket 90 Gdynia. Następnie pauzuje, a 4 października zmierzy się w hali CS Politechniki Poznańskiej z zespołem Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Energa Toruń – Enea AZS Poznań 82:65 (19:16,26:15,22:16,15:18)

Enea AZS: Parzeńska 13, Marciniak 10, Bednarczyk 8, Niemojewska 6, Stefańczyk 6, Tyszkiewicz 6, Nowicka 5, Woźniak 4, Kotula 3, Banach 2, Zięmborska 2, Szloser 0.

Energa Toruń: Grigalauskyte 18, Cain 14, Mansfield 13, Rasheed 10, Uro-Nilie 6, Balickaite 6, Tłumak 6, Skobel 5, Maliszewska 4, Mohamed, Urban.

BC Gottingen – Enea AZS Poznań 59:55 (29:14,15:12,7:9,8:20)

Enea AZS: Parzeńska 15, Marciniak 14, Woźniak 7, Niemojewska 5, Stefańczyk 4, Bednarczyk 3, Tyszkiewicz 3, Szloser 2, Nowicka 1, Banach 1, Kotula, Zięmborska.

BC Gottingen: Janning 13, Warner 11, Crowder 8, Smith 8, Pilz 8, Karambatsa 4, Luecken 4, Dobroniak 3.