Turniej Szachów Bieganych w Kórniku za nami (ZDJĘCIA)

Już po raz trzeci w Kórniku dzięki zaangażowaniu klubu MUKS Wieża Kórnik i KCRiS OAZA odbył się Turniej Szachów Bieganych. W klasyfikacji juniorów najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Samuel Kątny, a wśród seniorów triumfował Piotr Łukaszewicz.

Turniej odbył się na terenie KCRiS OAZA Błonie w miniony weekend i zgromadził miłośników szachów z terenu powiatu poznańskiego. – Zawodnicy mieli do pokonania dystans 15 metrów na każde wykonane posunięcie. Średnio jedna partia juniora to 500 metrów, a w grupie open nawet ponad 600 metrów – tłumaczy współorganizator turnieju, Jakub Zgarda.

Najlepszym juniorem okazał się Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnik) zdobywca 5 punktów na 5 możliwych. Drugie miejsce wywalczył Kornel Garwacki (UMKS Na Pięterku Poznań), a ostatni na podium uplasował się Jan Skrzypczak (ASSz Lipno Stęszew). Najlepszą juniorką była Jagna Smolińska (UKS Goniec Kostrzyn Wlkp.), która wygrała 3 partie. Turniej seniorów miał bardziej zaciekłą walkę o miejsca na podium, gdyż po czterech rundach z sześciu wszyscy zawodnicy mieli po dwa zwycięstwa i 2 porażki. Ostatecznie turniej wygrał Piotr Łukaszewicz. Druga była Marika Kostecka z 3 zwycięstwami i wygraną w dogrywce na dużych szachach z Robertem Kątnym.