Lech żegna się z Ligą Europy!

Lech Poznań uległ w dwumeczu FC Utrecht. Poznaniacy mimo ogromnej walki odpadli w III rundzie eliminacji do Ligi Europy po zremisowanym  2:2 rewanżu  na INEA Stadionie.

Podczas czwartkowego doping był nie z tej ziemi. Na meczu pojawiło się niemal 35 tysięcy kiboli i każdy z nich dawał coś od siebie, by pomóc zawodnikom Kolejorza. Niestety, lechici, jak i kibice, dostali od samego początku cios żeliwnym prętem w tył głowy, gdy Kerk – zawodnik zupełnie nie był pilnowany – zdobył bramkę po uderzeniu z głowy w 40 sekundzie spotkania. Do 25 minuty Holendrzy skutecznie uniemożliwiali poznaniakom rozgrywanie w ataku, jednak ci z minuty na minutę się rozpędzali. Aż właśnie nie przyszła 25 minuta spotkania, w której to Gytkjaer strzelił gola na 1:1.

Druga połowa to pełna dominacja poznaniaków. Zawodnicy z Holandii nie mieli zwyczajnie sił, by przeprowadzać ataki ofensywne. Mówiąc kolokwialnie oddychali rękawami. Jednak skumulowane błędy Volodymira Kostevycha w jednej akcji doprowadziły do tego, że lechici przegrywali 1:2. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził ponownie Gytkjaer, jednak nie starczyło czasu, by strzelić Holendrom jeszcze jedną bramkę.

Lech odpada z walki o fazę grupową Ligi Europy, jednak to nie jest koniec grania co trzy dni. W niedzielę zespół Kolejorza zagra w Krakowie z tamtejszą Cracovią, natomiast trzy dni później, 9 sierpnia, poznaniacy pojadą do Szczecina, by tam rozegrać mecz 1/16 Pucharu Polski.

LECH POZNAŃ – FC UTRECHT 2:2 (1:1)

Bramki: Gytkjaer (25), Gytkjaer (90+3) – Kerk (1), Labyad (89)
Żółte kartki: Vujadinović, Situm, Nicki Bille – Janssen, van der Maarel, Leeuwin, Ayoub
Czerwona: Leeuwin (za drugą żółtą)

Lech: Matus Putnocky – Emir Dilaver (80. Deniss Rakels), Nikola Vujadinović, Rafał Janicki, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (85. Nicki Bille), Radosław Majewski – Maciej Makuszewski, Christiaj Gytkjaer, Mario Situm (71. Nicklas Barkroth)

FC Utrecht: David Jensen – Sean Kleiber, Mark van der Maarel, Willen Janssen, Edson Braafheid (69. Robin van der Meer) – Sander van De Streek, Ramon Leeuwin, Urby Emmanuelson (46. Yassin Aayub) – Zakaria Labyad – Gyrano Kerk (74. Giovanni Troupee), Cyriel Dessers

Widzów: 33 446.