Polski debel gra dalej w Poznań Open 2017

Od zwycięstwa pary Michał Dembek i Maciej Smoła nad rozstawioną z numerem trzecim parą Jonathan Eysseric i Andre Ghem rozpoczęła się rywalizacja w grze podwójnej Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Challengera ATP  Poznań Open 2017, który rozgrywany jest na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Patronem medialnym turnieju jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Spotkanie trwało zaledwie 65 minut i rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi brazylijsko-francuskiego duetu, który wygrał z naszymi reprezentantami 6:3. W kolejnej odsłonie do głosu doszła para Dembek-Smoła i wygrała seta 6:3. Również decydujący o losach spotkania trzeci set padł łupem polskiej pary, która wygrała 10-2 i w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcami pojedynku Hubert Hurkacz / Szymon Walkow – Danylo Kalenichenko / Pedja Krstin.