Henryk Synoracki motorowodnym mistrzem świata w klasie O-125!

Zawodnik Poznańskiego Klubu Morskiego LOK wywalczył złoty medal podczas czempionatu rozgrywanego w Chełmży (14-16 lipca). Henryk Synoracki jest najbardziej utytułowanym polskim motorowodniakiem w historii. Jego dorobek to aż 35 medali mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

Synoracki stoczył pasjonującą walkę o złoty medal z reprezentantem Włoch Michele Gardinim. Po ostatnim czwartym wyścigu mistrzostw okazało się, że Polak i Włoch zgromadzili po 1100 punków. W takiej sytuacji, zgodnie z regulaminem, tytuł mistrzowski trafia do zawodnika, który uzyskał najlepszy czas wyścigu w zawodach. W Chełmży takim osiągnięciem mógł poszczycić się Henryk Synoracki i dzięki temu zdobył złoty medal mistrzostw świata w klasie O-125. Drugie miejsce zajął Michele Gardini (Włochy) a trzecie Marek Peeba (Estonia). Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się drugi z Polaków Sebastian Kęciński.

35 medali MŚ i ME Henryka Synorackiego!

Henryk Synoracki jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem w historii sportu motorowodnego. Jego międzynarodowe sukcesy rozpoczęły się 21 lat temu. W 1996 roku zdobył swój pierwszy medal mistrzostw Europy – w słowackim Namestovie sięgał po srebro w klasie O-250. Rok później było pierwsze w karierze złoto, tym razem na mistrzostwach świata tej samej klasy.

Łącznie motorowodniak Poznańskiego Klubu Morskiego LOK wywalczył już 35 medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy.