Znamy rywali Polaków w Poznań Open (ZDJĘCIA)!

Przypomnijmy, że aż dziesięciu polskich tenisistów wystartowało w eliminacjach. Są to Maciej Lorenz, Piotr Grynkowski, Norbert Tadyszak, Jakub Gewert, Maciej Smoła, Tomasz Bednarek, Karol Drzewiecki, Marcin Gawron, Maciej Rajski oraz Jakub Grzegorczyk. Natomiast w turnieju głównym swoich rywali poznała piątka Polaków z Jerzyn Janowiczem na czele.

Tomasz Bednarek (POL) vs Karol Drzewiecki (POL) – Poznań Open 2017 – 15.07.2017 r.

Z tego grona z walką o turniej główny pożegnała się już czwórka rodaków. W pierwszej rundzie eliminacji zmierzyły się bowiem ze sobą trzy polskie pary. Z turniejem pożegnał się poznaniak Norbert Tadyszak, który nie potrafił dorównać starszemu koledze Piotrowi Gryńkowskiemu i przegrał w dwóch setach 6:3, 6:3. Kolejnym Polakiem, który odpadł w pierwszej rundzie, był Jakub Gewert. W trwającym ponad półtorej godziny spotkaniu musiał uznać wyższość Macieja Smoły, który wygrał w dwóch setach 6:2, 6:0.

Najwięcej emocji z polskich starć dostarczył pojedynek Karola Drzewieckiego z Tomaszem Bednarkiem. Wygrał ten pierwszy, zawodnik poznańskiego Grunwaldu, w trzysetowej rywalizacji. Lepiej spotkanie rozpoczął tenisista pochodzący z Pabianic, który pierwszego seta zwyciężył dopiero po tie-breaku. Od drugiego seta do głosu zaczął dochodzić Karol Drzewiecki, który najpierw doprowadził do wyrównania stanu spotkania, a w trzecim secie po zażartej walce w tie-breaku doprowadził do wygranej. Wynik: 6:7(4), 6:4, 7:6(5).

Eliminacji nie przebrnął również Maciej Lorenz, który uległ w dwóch setach reprezentantowi Argentyny Mariano Kestelboimowi. Polski zawodnik nie był w stanie ugrać nawet jednego gema i gładko uległ 6:0, 6:0.

Szczęście uśmiechnęło się do Polaków w losowaniu pierwszej rundy Poznań Open. Żaden z Polaków, którzy są już pewni występu w turnieju głównym, nie trafił na rozstawionego rywala. Główna nadzieja gospodarzy, czyli Jerzy Janowicz, zmierzy się z Hiszpanem Jaume Munarem.

Na losowanie turniejowej drabinki nie mogą narzekać biało-czerwoni, którzy w pierwszym spotkaniu nie zmierzą się z żadnym z najsilniejszych rywali. Najwięcej uwagi przyciąga z pewnością Janowicz, który w niedzielę przyjedzie do stolicy Wielkopolski, a swój mecz – jeszcze według niepotwierdzonych informacji – rozegra w poniedziałek po południu. Najlepszy polski tenisista jest ostatnio w dobrej formie – dotarł do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, a w tym tygodniu był w ćwierćfinale challengera rozgrywanego w niemieckim Brunszwiku.

W Poznaniu liczy z pewnością na powtórkę z 2012 roku, kiedy okazał się najlepszy na kortach Parku Tenisowego Olimpia. W pierwszym meczu Poznań Open 2017 skonfrontuje swe umiejętności z Jaume Munarem. 20-letni Hiszpan zajmuje w tej chwili 266. miejsce w rankingu ATP.

Kamil Majchrzak trafił z kolei na Uzbeka Sanjara Fayzieva, sklasyfikowanego tylko kilkanaście pozycji wyżej w rankingu ATP. Hubert Hurkacz zmierzy się z Francuzem Jonathanem Eysserikiem, zaś Andrzej Kapaś z Serbem Pedją Krstinem, który w ubiegłym roku, będąc w dużo lepszej formie, przyjeżdżał do Poznania jako zawodnik rozstawiony z numerem czwartym. Najtrudniejsze zadanie będzie miał Michał Dembek, którego przeciwnikiem okazał się Belg Yannick Reuter, klasyfikowany na jedenastym miejscu w gronie tenisistów przyjeżdżających do stolicy Wielkopolski w tym roku.

Teoretycznie największego pecha miał czwarty z graczy, którzy otrzymali „dziką kartę” od organizatorów, Rumun Vlad Victor Cornea. Jego umiejętności sprawdzi jeden z głównych faworytów do końcowego triumfu, najwyżej rozstawiony Norweg Casper Ruud. Na swoich rywali poczekać muszą jeszcze Niemiec Florian Mayer, Czech Adam Pavlasek czy Hiszpan Ruben Ramirez Hidalgo, którzy zagrają z kwalifikantami.