Warta przegrała sparing z Miedzią Legnica

Warta Poznań przegrała w Opalenicy spotkanie kontrolne z pierwszoligową Miedzią Legica 1:2. Bramkę dla Zielonych zdobył Krzysztof Biegański. W niedzielę podopieczni Petera Nemeca zmierzą się z zespołem Wolfsburg U-23.

Początek spotkania należał do Warty Poznań, która w 12. minucie wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Biegański. Miedź szybko doprowadziła do wyrównania, a idealne zagranie wykorzystał wbiegające w pole karne poznaniaków Wojciech Łobodziński. Do końca pierwszej połowy częściej przy piłce była Miedź, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie w obu zespołach doszło do zmian, a trener Warty sprawdził m.in. Ernesta Graśa ze Świtu Skolwin, Michała Mikołajczaka z juniorów Lechii Gdańsk, Wiktora Patrzykąta z Sokoła Kleczew oraz wychowanka Piotr Kalak z juniorów.

Warta Poznań – Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Bramki: Krzysztof Biegański (12. minuta) – Wojciech Łobodziński (25. minuta), Mateusz Cieślik (81. minuta)

Warta Poznań: Adrian Lis (46. Tomasz Laskowski) – Wiktor Patrzykąt (46. Ernest Graś), Bartosz Kieliba (46. Wojciech Onsorge), Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński (46. Piotr Kalak), Bartosz Kalupa (46. Filip Brzostowski), Artur Marciniak, Adrian Laskowski (82. Michał Mikołajczak), Krzysztof Biegański, Sebastian Pączko (46. Adrian Chopcia), Michał Chyrek (46. Sebastian Pączko).

Miedź Legnica: Paweł Kapsa (46. Piotr Smołuch) – Grzegorz Bartczak (46. Paweł Zieliński), Tomislav Božić (46. Marquitos), Jonathan de Amo (46. Fryderyk Stasiak), Frank Adu Kwame, Rafał Augustyniak, Łukasz Garguła (46. Omar Santana), Wojciech Łobodziński (46. Karol Gardzielewicz), Michał Bartkowiak (46. Mateusz Cieślik), Mateusz Olejarka (46. Tomasz Żyliński), Jakub Vojtuš (46. Hubert Antkowiak).