Kadra Wielkopolski U-16 walczy o medal OOM

Reprezentacja dziewcząt Wielkopolskiego ZPN U-16 od zwycięstwa nad Lubuskim ZPN 5:0 rozpoczęła udział w finale XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywa się w gminie Pionki. Podopieczne Anny Gawrońskiej w środę czeka mecz z Warmińsko-Mazurskim ZPN.

Finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przeznaczony jest dla zawodniczek urodzonych w latach 2001-2003. Zespoły najpierw rywalizują w grupach systemem każdy z każdym, a o złoto zagrają zwycięzcy obu grup. Natomiast zespoły z drugich miejsc czeka walka o brązowy medal.

Reprezentacja dziewcząt Wielkopolskiego ZPN U-16 trafiła do grupy A i w pierwszym meczu pokonała Lubuski ZPN 5:0. W środę podopieczne Anny Gawrońskiej czeka mecz z Warmińsko-Mazurskim ZPN, a rywalizację grupową zakończy piątkowy mecz z Dolnośląskim ZPN. Mistrzostwa wywalczonego przed rokiem będą bronić piłkarki z województwa łódzkiego, które trafiły do grupy B.

Wielkopolski ZPN U-16 – Lubelski ZPN U-16 5:0 (2:0)

Bramki: Weronika Szmatula (3. i29 minuta), Joanna Węclawek (38. i 45. minuta), Gabriela Walczak (53. minuta)

Kadra Wielkopolski ZPN U-16: Cisowska (52. Szymcza ) – Buszewska (39. Nowak), Nowak (39. Zimecka), Hyża, Żurek, (31. Walczak), Majda (46. Nowak), Węclawek, Piechocka (55. Dzudziak), Szmatula, Kozak (47. Wielinska).