Lech efektownie wygrał w Płocku

Lech Poznań wygrał w Płocku z Wisłą 3:0 (2:0). Pierwszego gola w 25 minucie strzelił Marcin Robak po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego. 10 minut później Robak podwyższył na 2:0 po świetnym podaniu Dawida Kownackiego. To jego 14 i 15 trafienie w tym sezonie i stał się on samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. W 52 minucie piękną bramkę z 25 metrów zdobył Radosław Majewski! Lechita trafił w ,,okienko” i uczcił w ten sposób swój setny występ na boiskach ekstraklasy. Kolejorz po raz pierwszy wygrał w Płocku.

Mamy 4 bilety na mecz Lech Poznań – Ruch Chorzów!

Radosław Majewski: – To jedna z najładniejszych bramek, jakie zdobyłem

Nenad Bjelica: – zasłużenie wygraliśmy

WISŁA PŁOCK – LECH POZNAŃ 0:3 (0:2)

Bramki: Robak (25, 35), Majewski (52).
Żółta kartka: Furman.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Damian Byrtek, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński – Piotr Wlazło, Dominik Furman, Dominik Kun (55. Arkadiusz Reca), Giorgi Merebashvili – Sergiej Kriwiec (38. Dimitar Iliev) – Mateusz Piątkowski (61. Jose Kante).

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek (46. Lasse Nielsen), Maciej Wilusz, Volodymyr Kostevych – Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Radosław Majewski (84. Mihai Radut) – Maciej Makuszewski, Marcin Robak, Dawid Kownacki (72. Darko Jevtić).