Remis Warty Poznań z Gryfem Wejherowo

Piłkarze Warty Poznań w kolejnym spotkaniu II ligi w Wielką Sobotę zremisowali 2:2 (1:1) z Gryfem Wejherowo.

Goście prowadzenie objęli już w 12 minucie, bramkę kapitalnym uderzeniem z woleja z 25 metra zdobył Łukasz Nadolski. Przysłowiowa pajęczyna została ściągnięta z okienka. W 21 minucie mogło być już bardzo nieciekawie dla Dumy Wildy, gdyż Piotr Kołc trafił piłką w poprzeczkę i niewiele brakowało, aby Gryf podwyższył na 2:0. Tuż przed przerwą Warta wyrównała. Po strzale z rzutu wolnego z 25 metra wykonywanym przez Adriana Laskowskiego piłkę po nieprzyjemnym koźle „wypluł” przed siebie. Do piłki dopadł Michał Ciarkowski i z bliskiej odległości wpakował ją do bramki.

W 61 minucie Michał Marczak strzelił na 2:1 dla gości. W 67 minucie Broź przeprowadził dobrą akcję lewym skrzydłem celnie dośrodkowując do ustawionego przed polem karnym Ciarkowskiego. Ten po raz kolejny pokazał on swój kunszt i  strzałem bez przyjęcia doprowadził do remisu.

Remis przyczynił się do zwiększenia do 3 punktów przewagi nad strefą spadkową. Warta Poznań po 26 kolejkach zajmuje 11 miejsce w tabeli II ligi i nadal musi walczyć o utrzymanie. Następny mecz Zieloni zagrają na wyjeździe w Legionowie z Legionovią zajmującą 7 miejsce w tabeli 22 kwietnia o godzinie 17. Miejmy nadzieję, że to będzie kolejny szczęśliwy mecz wyjazdowy w tym sezonie.

Warta Poznań – Gryf Wejherowo 2:2 (1:1)

0:1 – 12′ Nadolski

1:1 – 45′ Ciarkowski

1:2 – 61′ Marczak

2:2 – 67′ Ciarkowski

Żółte kartki: Kieliba, Białożyt, Goździk (Warta Poznań), Nadolski, Brzuzy (Gryf Wejherowo)

Skład Warty Poznań: Laskowski Tomasz, Siwek (57′ Biegański), Kieliba, Ngamayama, Kiełb, Laskowski Adrian, Białożyt, Szynka (33′ Cywiński), Goździk, Ciarkowski, Broź (85′ Spławski)

Skład Gryfa Wejherowo: Ferra, Brzuzy, Kołc, Kamiński, Dampc, Nadolski, Łysiak, Chwastek, Klimczak, Wicon (46′ Marczak), Wicki.