Tysięczna operacja u Św. Wojciecha


Magdalena Soińska-Rut 29 marca przeszła operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Pani Magda w Szpitalu Świętego Wojciecha znalazła się z błahego powodu – potknęła się, idąc po schodach. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że konieczna była interwencja ortopedy. Dwa dni po zabiegu pacjentka czuje się dobrze i ma nadzieję szybko wrócić do pracy oraz swobodnego poruszania się.


– Trafiłam do doktora Kujawiaka z polecenia koleżanki – uśmiecha się pani Magda – Dziś pacjentka wychodzi ze Szpitala – mówi dr Szymon Kujawiak, który operował kolano Pani Magdy – Za 6 tygodni powinna czuć się, jak przed kontuzją.

Operacja przeprowadzona przed doktora Kujawiaka była 1000. przeprowadzoną w Szpitalu Świętego Wojciecha. Szpital zaczął działalność 4 stycznia 2016 roku i w 15 miesięcy zdążył wypracować sobie silną pozycję na rynku usług medycznych, nie tylko w Poznaniu. Wielu pacjentów pochodzi spoza Wielkopolski.
– Wśród tysiąca operacji najwięcej było z laryngologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i proktologii, neurochirurgii, a także ortopedii – wylicza dr Leszek Lipiński, ordynator oddziału wielospecjalistycznego Szpitala Świętego Wojciecha. – Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, od pierwszej wizyty ma własnego Opiekuna.
Szpital w szerokim zakresie wykorzystuje nowe technologie medyczne. Przykładem tego jest  pierwsza w Polsce operacja endoskopowego usunięcia stenozy (zwężenia kanału kręgowego). Operację w styczniu tego roku przeprowadził dr Piotr Winkler – neurochirurg.

– Operacje endoskopowe zapewniają maksymalnie krótki pobyt w szpitalu (do kilkunastu godzin) oraz szybkie uwolnienie chorego od dokuczliwego bólu. Klasyczny dostęp to duże nacięcie na skórze. Operacje endoskopowe wiążą się z minimalnie małym dostępem do kanału kręgowego – podkreśla dr Piotr Winkler. – Przeprowadzić je może tylko lekarz o wysokich umiejętnościach chirurgicznych w zakresie technik endoskopowych. Kształcenie w tym obszarze trwa wiele lat – dodaje dr Winkler.

– Stworzyliśmy tę placówkę jako alternatywę dla publicznej służby zdrowia – wyjaśnia Daniel Szlachciak, dyrektor zarządzający Szpitala św. Wojciecha – Staramy się zapewnić najwyższy standard  usług medycznych z wykorzystaniem osiągnięć współczesnej medycyny, w jak najszybszym czasie. Zapewniamy przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego chorego.
Magdalena Soińska-Rut, która była operowana jako 1000. pacjentka, z wyboru Szpitala Świętego Wojciecha jest zadowolona. Otrzymała najwyższy Pakiet Badań Profilaktycznych – „Zdrowa Kobieta Premium” oraz bukiet kwiatów.

Dodaj komentarz